Rozwiązania do mniejszych łazienek

Mniejsze łazienki bywają kłopotliwe dla swoich właścicieli przede wszystkim ze względu na ograniczone możliwości funkcjonalne. W większych łazienkach nie tylko wykonać można z powodzeniem wszystkie zabiegi kosmetyczne czy higieniczne, ale przeważnie także zlokalizowana jest pralka oraz magazynuje się większość chemii gospodarstwa domowego. Oznacza to, że dla optymalnego wykorzystania niewielkiej przestrzeni łazienkowej, konieczne jest mądre sięganie po rozwiązania funkcjonalne. Jednym z takich rozwiązań, które spotkać można w coraz to liczniejszych łazienkach, są parawany łazienkowe.

[caption id="attachment_5101" align="alignright" width="298"]parawan nawannowy Parawan nawannowy, źródło: Fajnalazienka.com[/caption]

Stosuje się je przede wszystkim tam, gdzie zamontowano wannę, ale ze względów praktycznych i oszczędnościowych użytkownicy często chcą wziąć szybki prysznic. Wanna to rozwiązanie nie tylko zabierające przestrzeń, ale również wymagające większego nakładu finansowego oraz czasowego. Uzupełnienie wanny wodą chociaż do połowy, oznacza podgrzanie ogromnej jej ilości, co oczywiście dla użytkownika wanny oznacza dodatkowy koszt wraz z rozliczeniem mediów. Drugi problem, to konieczność odczekania dużo dłuższego czasu w sytuacji, kiedy chcemy dopiero swoją wannę napełnić – dla osób spieszących się i pragnących szybkiego odświeżenia, tak skonstruowana wanna nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście parawany łazienkowe to uniwersalne, bardzo proste w montażu i w dodatku niedrogie rozwiązanie, które pozwala na skuteczne dołączenie do swojej łazienkowej wanny funkcji prysznica.

Montując parawany łazienkowe na swojej wannie, właściciel zyskuje możliwość zamknięcia się za parawanem, niczym w standardowej kabinie prysznicowej. Dzięki temu woda z kąpieli nie będzie pryskała dookoła, co jest naturalnie największym problemem wanny i kąpieli w niej wykonywanej. Parawany są na tyle wysokie, że z powodzeniem można w nich wykąpać się na stojąco, wykorzystując tylko i wyłącznie słuchawkę prysznicową albo deszczownicę, o ile taka jest zamontowana. Natomiast dzięki temu, że są one składane – tuż po zakończeniu prysznica można je szybko złożyć, przez co nie zabierają tyle przestrzeni, światła, ani nie rzucają się w ogóle w oczy.