Czy buty z hurtowni mogą być równie wartościowe, co buty kupione w zwykłym sklepie lub butiku? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, które zadaje sobie wielu z nas. W końcu każdemu zależy na tym, by móc wydawać mniej na kupowaną odzież i obuwie, a przy tym nie tracić na jakości. Czy możliwe jest połączenie tych dwóch warunków?

Tanio, taniej, hurt

buty damskie i męskie na latoOstatnio na językach wielu osób są miejsca takie jak hurtownia obuwia z Wólki Kosowskiej, gdzie popularne modele obuwia można kupić w cenach nieporównywalnie niskich do tych z galerii. Buty w hurtowni nie są jednak jakimiś odrzutami trzeciej jakości czy fasonami sprzed kilku sezonów. Jeśli przejrzymy ofertę takiego miejsca, okaże się, że do kupienia są tam produkty, które dopiero wchodzą na rynek. Ci, którzy lepiej orientują się w ofercie sklepów odzieżowych i obuwniczych, mogliby odkryć, że rzeczy wystawione na sprzedaż w Wólce Kosowskiej to te same, które później trafiają do tych sklepów, sprzedających je ze sporą marżą. Krótkie spojrzenie na hurtowe ceny uświadamia, ile czasem przepłacamy za takie zakupy. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać? – jak mawiano kiedyś w popularnej reklamie.

Co z jakością?

Pytanie cisnące się na usta osobom, dla których hurtownia obuwia z Wólki Kosowskiej jest nowością, to pytanie o jakość. Czy produkty o tak niskich cenach mogą być dobrze wykonane? Tak naprawdę, jeśli przyjrzymy się procesowi produkcji odzieży czy butów dostępnych w sieciówkach, dostrzeżemy, że większą część ich ceny stanowią koszty wynajmu lokalu, zatrudnienia pracowników, transportu, reklamy i utrzymywania marki. Hurtownie omijają część z nich, ponieważ nie reklamują się tak intensywnie – właściwie nadal mało kto wie o ich istnieniu. Sprowadzają towar do kraju od razu w dużych ilościach i za niską cenę wynajmują hale do sprzedaży w małych miejscowościach takich jak Wólka Kosowska. To pozwala na zdecydowane obniżenie cen i to sprawia, że ich asortyment jest tak atrakcyjny dla kupujących. Warto więc przekonać się samemu i sprawdzić, czy zakup ten nie będzie podobny do tego, za co przepłacilibyśmy w sieciówce.