Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że posiadanie trampoliny ogrodowej to świetny sposób na zabawę dla całej rodziny. Ucieszone z jej posiadania będą zarówno dzieci, jak i dorośli. Wszystko z uwagi na mnogość zalet, jakimi niezaprzeczalnie się charakteryzują. Zamiast siedzieć z paczką ciastek przed telewizorem czy komputerem, umożliwiają aktywność fizyczną na świeżym powietrzu – dla całej rodziny!

Dlaczego warto z niej korzystać?

Trampoliny ogrodowe z siatką zabezpieczającąWydawać by się mogło, że trampoliny ogrodowe to tylko kawałek maty do skakania. Nic bardziej mylnego! To pozornie wyglądające skakanie powoduje utratę wagi, z czego najbardziej usatysfakcjonowane będą osoby borykające się z nadmiarem kilogramów. Jak przekonują nas eksperci, godzinna aktywność to utrata 800 do nawet 1000 kalorii! I to bez większego wysiłku czy morderczego treningu, przy okazji modelując poszczególne partie mięśniowe. Kształtują się zarówno mięśnie łydek, pośladek, ud, brzucha oraz ramion, przy okazji ćwicząc równowagę oraz koordynację ruchową. Regularne korzystanie z trampoliny ogrodowej pozytywnie wpływa na serce. Nie bez przyczyny ćwiczenia określane są typem treningu kardio. Trenowana jest także równowaga, wytrzymałość układu mięśniowo-szkieletowego oraz koordynacja ruchowa. Wydawać by się zatem mogło, że skakanie na trampolinie nie może przynieść zbyt wiele pożytku dla organizmu. Na szczęście są to tylko pozory. Co ważne, stawy i kręgosłup nie zostaje nadwerężony, gdyż powierzchnia trampoliny ma amortyzację.

Jak dzielimy?

Generalnie trampoliny dzielimy na trzy grupy: ogrodowe, fitness, i dla dzieci. Różnica pomiędzy poszczególnymi w dużej mierze uzależniona jest średnicą. Największe i zarazem posiadające największą powierzchnię do skakania mają trampoliny ogrodowe. Te do użytku domowego oraz sal fitness wyróżniają się mniejszymi rozmiarami. Mniejszą także mają siłę wybicia, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych.

Jaką średnicę wybrać?

Tego typu wątpliwości ma wiele osób, które w poszukiwaniu idealnego sprzętu odwiedza coraz to więcej miejsc. Tak naprawdę, ostateczny jej wymiar uzależniony jest od posiadanej wolnej przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji. W tym zakresie należy zachować zdrowy rozsądek, albowiem kupując dużą trampolinę ogrodową do małego ogrodu narazimy się na konieczność jej ciągłego przemieszczania, co oczywiście nie pozostanie obojętne dla względów związanych z żywotnością. Przy wyborze, należy wziąć pod uwagę ilość osób z niej korzystających. Im większy rozmiar, tym wyższy komfort. W sprzedaży znajdziemy trampoliny o średnicach 244 cm, 305 cm, 366 cm, 427 cm, 457 cm i 488 cm.