Czy Twoje dziecko w tym roku przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej? W natłoku obowiązków oraz pracy często zapomina się o najważniejszych oraz podstawowych rzeczach, zatem my przedstawimy Ci kilka rzeczy, które Twoje dziecko powinno się wyposażyć przed tak wielkim dla niego wydarzeniem. Sprawdź nasze porady, a być może uratujemy Cię przed komunijną wpadką. Zapraszamy!

Ubiór komunijny

Dziewczynka ubrana w strój komunijny i białe buty komunijneGłówną szatą, zdobiącą dziecko podczas kościelnego wydarzenia jest biała alba. Jest to uniwersalny ubiór zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dla osób, które nie zadowalają się białą albą podczas tak odświętnego dnia są inne projekty ubioru komunijnego, który można zakupić w sklepie z dewocjonaliami. Należy to jednak uzgodnić z siostrą prowadzącą lub księdzem, którzy dbają o podniosły charakter tego wydarzenia. Należy również wspomnieć o dodatkach biżuteryjnych dla dziewczynek, jak wianki na głowę oraz podręczne, białe materiałowe torebeczki.

Omawiając ubiór dla dziecka nie można pominąć tematu butów. Komunia Święta to uroczyste wydarzenie, które wymaga równie odświętnego obuwia. Buty komunijne dla chłopców to buty typu lakierki, które najlepiej wyglądają oraz najbardziej się sprawdzają. Zakup butów komunijnych nie będzie zmarnowanym wydatkiem, ponieważ buty sprawdzą się jako doskonały element ubioru podczas każdej odświętnej okazji. Dla dziewczynek proponujemy białe buty komunijne lub w odcieniach beżu, z możliwą obecnością delikatnych dodatków.

Zaproszenia

Sala zamówiona oraz ubiór komunijny dla dziecka zakupiony. A czy goście zostali zaproszeni? Tak, to właśnie o zakupie zaproszeń dla gości musisz pamiętać. Co z tego, że wszystko będziesz mieć zaplanowane na ostatni guzik, gdy zapomnisz o najistotniejszej rzeczy? Zaproszenia wybierz odpowiednio w tematyce zbliżającego się wydarzenia. Kartki z zaproszeniami wypisz lub wykup gotowe oraz roześlij miesiąc przed. To pozwoli Ci na ostateczne zmiany w lokalu, gdyby na wszelki wypadek okazało się, że zaproszone przez Ciebie osoby nie przybędą na uroczystość.

Tort

Jednym z elementów komunijnego stołu jest z całą pewnością tort komunijny. To on rozpoczyna komunijny deser, który stał się już tradycją. W cukierni możesz zakupić najpopularniejszą wersję tortu w kształcie księgi lub w bardziej fantazyjnym kształcie. Im bardziej wymyślny wygląd tortu komunijnego tym drożej. To od Ciebie zależy ilość dodatków, smak oraz prezentacja tortu, które dodają atrakcyjności wypiekowi i sprawiają, że chce się go spróbować.