Okres późnej jesieni większość osób najchętniej spędza w swoich czterech kątach. Czasami koc, kakao i dobra książka nie wystarczy, aby w pełni odczuć atmosferę zbliżającej się zimy. Szczególnie, gdy na zewnątrz jest szaro i ponuro, a o białym puchu możemy jedynie pomarzyć. Mieszkanie nie musi być przyozdobione typowymi świątecznymi dodatkami, abyśmy w pełni mogli cieszyć się magią zbliżającego się Bożego Narodzenia. Postawienie na mniej standardowe rozwiązania również pozwoli nadać wnętrzom magicznego tonu.

Klimatyczne światła nie tylko na choince

Wielu z nas myśląc o lampkach ma jednoznaczne skojarzenia - ubrana choinka. Warto jednak wyjść nieco poza schemat i korzystając ze światełek o ciepłym zabarwieniu, przystroić nimi półki czy zawiesić na karniszach. W sklepach dostępne jest oświetlenie tego typu w bardzo różnej formie - od przezroczystych gwiazdeczek, po kolorowe kule typu cotton ball. Drugim ciekawym rozwiązaniem jest zakup świec. Marka Yankee Candle posiada w swoim asortymencie ogromną ilość zapachów, ale szczególną uwagę w tym okresie warto zwrócić na Yankee Candle Winter Wonder. Świeca ta nie tylko wprowadzi klimatyczne oświetlenie, ale jej zapach od razu przeniesie nas myślami do domku w górach. Aromat świerku, cytrusów i wanilii jednoznacznie przypomni nam o świętach, natomiast nuty zapachowe szampana i mroźnego powietrza przygotują na szaloną sylwestrową noc.  Świecę możemy zakupić zawrówno stacjonarnie, jak i online na stronie: https://markoweswiece.pl/ser-pol-35-Yankee-Candle-Winter-Wonder.html.

Zapach kluczem do magicznej atmosfery

Jak wiadomo, węch jest jednym z najbardziej wyczulonych zmysłów człowieka. Skoro w okresie jesienno-zimowym spędzamy tak dużo czasu w domu, warto aby nasza przestrzeń kojarzyła nam się z pozytywną wonią. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wcześniej wspomniane Yankee Candle Winter Wonder, wkład zapachowy do kontaktu czy aerozol, postawmy na dobrze skomponowane bukiety aromatyczne. Dla bardziej ambitnych, wyzwaniem może być upieczenie domowych pierniczków. Woń cynamonu, kardamonu i innych przypraw wypełni wnętrze na długie godziny. W dodatku uzyskamy smaczną przekąskę na długie, chłodne wieczory.

Odpowiednie dodatki zaczarują mieszkanie

Typowo świąteczne ozdoby, jak Mikołaje i gwiazdki betlejemskie zostawmy na później, aby w pełni cieszyć się rodzinnym i ciepłym okresem Bożego Narodzenia. We wcześniejszym okresie postawmy na elementy zimowe, aby już teraz zacząć wprawiać się w dobry nastrój. Zarówno światełka jak i świeca Yankee Candle Winter Wonder nie tylko rozjaśnią pomieszczenia, mogą również stanowić stylowy dodatek. Poza nimi, w sklepach aktualnie znajduje się cała masa zimowych dekoracji do wnętrz. Srebrne poszewki na poduszki, ciepłe koce w płatki śniegu czy oszronione gałązki świerku sprawią, że z niecierpliwością będziemy wyczekiwać na ubieranie choinki.