Knifemaking to samodzielne wykonywanie noży, praktycznie od podstaw. Zajęcie to, nie jest może tak popularne, jak jazda na rowerze czy nauka gry na instrumencie, jednak mimo wszystko posiada całkiem pokaźną rzeszę fanów. Ze względu, na to, że jest to mało rozpowszechniona działalność, osoby, które zajmują się tworzeniem noży, mogą odczuć niedosyt związany z dostępnością potrzebnych półproduktów. Sklepów ze sprzętem sportowym lub ubraniami jest wiele, a z częściami do produkcji noży już nie tak dużo. Na szczęście, mimo to, można znaleźć specjalistyczne sklepy dla knifemakerów, które często prowadzone są przez typowych pasjonatów tej sztuki. Jednym z nich jest sklep internetowy birkashop.pl, w którym znaleźć można dużo produktów, naprawdę wartych uwagi.

Poszczególne części

Do złożenia noża potrzeba kilku części. Przede wszystkim jest to głownia i rękojeść. W sklepie knifemaking, takim jak Birka Shop można kupić gotową głownię, którą należy obrobić w rękojeść. W ofercie dostępna jest jednak również stal, z której samemu można skonstruować głownie. Natomiast chcąc zrobić rękojeść, mamy do wyboru szereg materiałów naturalnych i sztucznych, które doskonale się do tego nadają. Przeglądając asortyment sklepu dla nożorobów, trafimy między innymi na drewno, włókno węglowe, poroże, akryl, poliester i wiele innych. Wybór tworzywa ma duże znaczenie przy konstruowaniu swojego własnego, unikatowego noża. Do jego złożenia potrzebne są również śruby, nity i piny, które pełnią funkcję praktyczną oraz stanowią ozdobę tego rodzaju rękodzieła.

Gotowe zestawy

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z knifemakigiem, interesujące mogą okazać się gotowe zestawy do składania noży. W sklepie Birka Shop znajdziemy komplety ze sprawdzonymi elementami. Kupując taki zestaw, mamy pewność, że wszystkie części będą do siebie pasowały, a uzyskany po złożeniu nóż, będzie dobrze wyglądał i spełniał swoje funkcje. Dostępne są zestawy, do wykonania noży w różnym stylu. Taki komplet może być również dobrym pomysłem na prezent, dla kogoś, kto od dłuższego czasu chciał zająć się robieniem noży, jednak sam nie potrafił się zabrać za kupno poszczególnych elementów.

Nie tylko części

W asortymencie sklepu dla fanów knifemakingu, można również znaleźć narzędzia, które służą do obróbki skóry na pochwy. Dzięki nim, zajęcie to będzie przyjemniejsze i zdecydowanie łatwiejsze. Dostępna jest także chemia, którą sprawdza się, gdy chcemy przedłużyć trwałość naturalnych materiałów oraz nadać poszczególnym tworzywom piękne wykończenie.