Gdy zbliża się lato zaczynamy rozglądać się za odpowiednią garderobą związaną z ciepłą, słoneczną  aurą. Pragniemy, aby lato było upalne i wyjątkowe, by móc cieszyć się posiadaniem na sobie jak najmniej ubrań. To takie fantastyczne nie tracić czasu na ubieranie. Palta, czapki, szaliki, kozaki już poszły  w zapomnienie wczesną wiosną. Latem chcemy mieć na sobie już tylko zwiewną bluzeczkę, spódniczkę lub spodenki i leciutkie, ładne "cosik" na stopach.

Kolorowe stopy bez skarpet?

sandały z pomponami

Latem stopy nareszcie zaczynają "oddychać", nawet skarpetki nie są potrzebne, tylko lekki przewiewny, delikatny, kobiecy bucik. Nowością i wielkim hitem jest obecnie kolorowe obuwie z rzemyków lub pasków w otoczeniu wielobarwnych pomponików na cienkiej, lekkiej i mocnej podeszwie, nadając nam słodkiej elegancji. Sandały z pomponami, o których mowa, są niesłychanie wesołym uzupełnieniem całego ubioru. Barwne pomponiki rozmieszczone na rzemykach, bądź paskach, są miłe dla oka. Przyciągają uwagę, dlatego pamiętajmy o wypielęgnowaniu naszych stóp. Aby sandały  z pomponami ładnie się komponowały ze stopą zadbajmy o to, aby pięty były miękkie i gładkie (piling w słonej wodzie wraz z szorowaniem pumeksem) a palce ze zdrowymi, dobrze wypiłowanymi paznokciami (wcale nie muszą być pomalowane).

Obcasy, koturna, czy płaska podeszwa?

Tutaj jest szeroki wachlarz rodzajów obuwia przeznaczonego na lato. Możemy na rynku znaleźć zarówno sandały z pomponami na koturnie, obcasie, jak i z płaską podeszwą. Wszystkie prezentują się niesłychanie elegancko. Pompony umocowane są przy samym rzemyku, bądź pasku, dzięki czemu nie przeszkadzają podczas chodzenia. Jeśli wybieramy się na plażę, lub potrzebujemy iść żwawym krokiem, najlepiej wybrać sandały z pomponami na płaskiej podeszwie. W takim obuwiu chodzi się bardzo wygodnie zarówno po twardej nawierzchni jak i po piasku. Łatwiej też je zdjąć ze stopy, by móc brodzić po ciepłej plaży na bosaka. Sandały z pomponami na koturnie są wygodne, stabilne i czynią nas wyższymi. Natomiast na wieczorną kolację w lokalu, lub wolny spacer, albo zabawę taneczną pięknie zaprezentują się omawiane sandałki na obcasie (szpileczce). Zgrabny obcas i kolorowe pomponiki to doskonałe połączenie stylu i elegancji.

Wesele i długa noc na nogach

Znamy to uczucie, kiedy o północy już nie możemy wytrzymać w pięknych pantofelkach na obcasie, które strasznie zaczęły nas upijać. Warto pomyśleć, aby jednak zamiast pantofelków z zakrytymi palcami i piętami założyć sandały z  pomponami. Dopasujemy je do każdej kreacji, gdyż pomponiki są różnokolorowe, więc bez względu na to, jakiej barwy jest sukienka, problem doboru butów o pasującym kolorze do kreacji przestaje istnieć. Sandały z pomponami sprawdzają się w każdych okolicznościach, są piękne, kolorowe i czegoś takiego nie było w dziejach damskiego obuwia, by przyczepione były do nich różnobarwne pomponiki.