Zainteresowanie dzieci kąpielą jest znikome i nie ma w tym nic zaskakującego, w końcu nudzą się one podczas mycia, jak w czasie wszystkich innych przymusowych zadań. Pociechy do nastoletniego wieku, są ciekawe świata i posiadają mnóstwo niespożytkowanej energii, która również przełoży się zabawę w czasie kąpieli – a biorąc pod uwagę wyobraźnię najmłodszych, rodzice powinni spodziewać się naprawdę wymyślnych zabaw z wykorzystaniem nawet wyposażenia o zupełnie innym przeznaczeniu. Zabawki do kąpieli dla dzieci powyżej 3 roku życia, są doskonałym wyborem, który charakteryzuje się nie tylko odwróceniem uwagi od koniecznych czynności, ale również możliwością rozwoju wyobraźni pociech i ich zdolności manualnych!

Zabawki edukujące

Połączenie edukacji z zabawą jest możliwe i od wielu lat, producenci bawiącego wyposażenia dla dzieci, skrupulatnie udowadniają to w sposób niezwykle kreatywny – jak się okazuje, zabawki do kąpieli również takie mogą być! Warto zacząć od klasycznych układanek, które uczą kształtów, kolorów i dopasowania do siebie pasujących elementów. Każdy zna takie zabawki z dzieciństwa, ponieważ były one podstawowym wyposażeniem wszystkich poczekalni, bawialni, przedszkoli i placówek dla dzieci. Jeśli staną się już niewystarczające, zawsze można szukać czegoś, co jeszcze bardziej zainteresuje najmłodszych użytkowników – świetnym przykładem jest między innymi fontanna, gdyż możemy w ten sposób uczyć dziecko o przepływie wody, siłach otaczających ludzi itp. Każda pociecha będzie zachwycona tym, że może kontrolować wodę, chociaż tego z pewnością do końca nie będzie rozumieć – na tym właśnie polega edukacja, na odkryciu zasady działania czegoś, co początkowo jest czymś dla nas niemożliwym, nienaturalnym i niezrozumiałym – główkując również nad zasadą działania, pobudzane jest u dzieci kreatywne myślenie i próba walki z rozwiązaniem problemu.

Zabawki do kąpieli dla młodszych

zabawki do kąpieli

Fontanny posiadają jednak dużą ilość drobnych elementów, więc mogą w pewien sposób stanowić zagrożenie dla młodszych dzieci, które ciekawe są świata i kolor kojarzy im się z zapachem lub smakiem – może pojawić się sytuacja, że wsadzą niewielki element do buzi, ucha lub nosa. Co więc zrobić, gdy pojawia się konieczność odwrócenia wzroku? Najlepszym wyborem jest zastąpienie zabawki do kąpieli z drobnymi elementami na kolorowe kaczuszki, rybki i inne zwierzęta morskie, które są miękkie i duże, więc ciężko jest zrobić sobie nimi krzywdę oraz zabrać na chwilę wcześniejszy produkt, odkładając go na bezpieczną odległość od pociechy.