Rodzaje papieru do kserokopiarek.

Wybór papieru do kserowania, nie powinien sprawiać większego trudu. Jeśli przyjrzymy się bliżej takim produktom, z łatwością rozpoznamy kilka rodzajów papieru. Który najlepiej nadaje się do drukowania dokumentów, a który do eleganckich zaproszeń? Zapraszamy do lektury!

Papier biały

biały, to klasyczny i bez wątpienia najczęściej używany papier zarówno w każdym biurze, jak i w domowej przestrzeni wykorzystywanej do pracy. Taki papier Ksero przeznaczony jest przede wszystkim do kopiarek i drukarek. Jest to niezwykle jasny i czysty odcień białego, który wspaniale kontrastuje z ciemną treścią, najczęściej drukowaną lub kopiowaną w kolorze czarnym. Przy takich produktach, biel dzieli się na kategorie, które ułatwiają wybór idealnych odcieni współgrających z codziennym użytkowaniem drukarki lub kopiarki. Biały Papier ksero, możemy również podzielić w zależności od formatu i gramatury, jednak najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców wymiarem, jest papier Ksero A4, o typowej wadze między 80g, a 100g. Odpowiednia waga papieru, gwarantuje szybkie wchłanianie drukowanego tekstu, a optymalna sztywność kartek, pozwala na dobrą współpracę z każdym narzędziem biurowym.

Papier kolorowy

Papier ksero

Kolorowy papier Ksero, to propozycja dla tych, którzy pragną się wyróżnić. Warto stworzyć profesjonalną ofertę, którą wydrukujemy na kolorowym papierze. Możemy także w szybki sposób stworzyć niebanalne zaproszenia lub przyciągające wzrok ulotki. Taki papier Ksero, wspaniale podkreśli charakter naszego przedsiębiorstwa lub po prostu wzbogaci interesującą pracę plastyczną naszego dziecka. Używając kolorowego papieru, stosujemy się do tych samych zasad, co podczas korzystania z białej ryzy papieru. Pamiętajmy jednak, że w zależności od wybranego koloru kartki oraz zaplanowanych odcieni stworzonego wcześniej tekstu, ostatecznie otrzymamy kolor, który nie zawsze będzie wyglądać tak, jak w przypadku drukowania lub kopiowania na białym papierze.

Papier satynowy

Ten rodzaj papieru, wspaniale sprawdzi się podczas drukowania winietek, zaproszeń, podziękowań lub dyplomów. Subtelny w dotyku, z niebanalnym wzorem, papier Ksero satynowy idealnie dopełni elegancki i wyrafinowany charakter pozostałych dokumentów i innych okazjonalnych gadżetów. Jego struktura i mniejsza elastyczność, pozwoli na uzyskanie i wycięcie odpowiedniego kształtu zaproszenia, a klasyczne odcienie pięknie skomponują się z wyjątkową treścią. Papier Ksero satynowy, polecany jest szczególnie tym, którzy lubią tradycyjne rozwiązania, nawet w pracy biurowej.