Nowoczesne grzejniki łazienkowe

W łazienkach panuje duża wilgotność, stąd urządzenia grzewcze muszą spełniać wysokie wymagania jakości. Ich powierzchnia powinna być odporna na korozję a lakier zapewnić proste utrzymanie pomieszczenia w czystości. Nadal jednak muszą one spełniać swoją podstawową funkcję, czyli zapewnić użytkownikowi komfort cieplny.

Jak dobrać odpowiedni grzejnik.

grzejniki Terma

Każda łazienka potrzebuje określoną ilość watów ciepła na metr kwadratowy, aby była funkcjonalna. Przykładem niech będą grzejniki Terma. Przy opisie każdego modelu podane są wymiary i moc, jaką można uzyskać przy określonych parametrach instalacji. Dzięki takim informacjom można dobrać odpowiedni model grzejnika. W zależności od oczekiwań kupującego grzejnik może pełnić również funkcje dekoracyjne. Takie rozwiązanie preferowane jest w budynkach hotelowych i biurowych. Uzyskać taki efekt można za pomocą dobrania odpowiedniego koloru lakieru z palety barw. Na specjalne życzenie klienta można wykonać indywidualne malowanie. Dużą popularnością cieszą się produkty wykończone w wersji metalicznej. Grzejniki Terma występują również w bardzo ozdobnych wzorach dla specjalnych zastosowań. Kupujący montują je w miejsca, gdzie zwykły grzejnik mógłby zakłócić aranżację wnętrza.

Jakie akcesoria dodatkowe można zastosować?

Grzejniki Terma zazwyczaj przystosowane są do zasilania z instalacji centralnego ogrzewania. Sam sposób podłączenia wynika z warunków technicznych i może być dolny lub boczny. Takie informacje powinniśmy uzyskać od monterów centralnego ogrzewania. Aby była możliwość regulacji temperatura grzejnika to powinniśmy grzejniki Terma wyposażyć w zawory grzejnikowe lub z głowicą termostatyczną. Przy grzejnikach dekoracyjnych istnieje możliwość zakupu zaworu pasującego stylistycznie do kształtu i koloru grzejnika. Sprawia to, że całe urządzenie jest utrzymane w jednej stylistyce. Poza sezonem grzewczym nie mamy wpływu na temperaturę czynnika grzewczego z ciepłowni miejskiej. Producent umożliwia dogrzewanie za pomocą grzałki elektrycznej. W ten sposób mamy dwa sposoby, aby nagrzać grzejnik do określonej temperatury. W przypadku kiedy w pomieszczeniu nie ma możliwości doprowadzenia instalacji centralnego ogrzewania, możemy zlecić wykonanie grzejnika elektrycznego. To rozwiązanie dla obiektów sezonowych będzie odporne na zamarzanie wody, a jednocześnie pozwoli na użytkowanie grzejnika w dowolnej chwili.Stosując sprawdzone rozwiązania i modele grzejników łazienkowych, mamy pewność, że będziemy mieli możliwość użytkowania ich przez długi czas bez awarii i uszkodzeń mechanicznych.