Kawa dzieli się na 3 kategorie produktów. Pierwszą są najbardziej popularne, aczkolwiek przez prawdziwych smakoszy negowane kawy rozpuszczalne. Kolejną są kawy mielone, które popularnie w większości domów nazywane są kawą sypaną. Ostatnia grupa, często najdroższa i najbardziej doceniana przez smakoszy tego napoju to kawy ziarniste. Pierwsza i druga grupa nie wymagają stosowania dodatkowego asortymentu oraz akcesoriów, jednak kawy ziarniste są bardziej wymagające i niestety, potrzebą będzie zakup dodatkowych młynków, co wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów – wybierając produkty specjalistyczne od popularnych producentów, trzeba nastawić się na spory wydatek. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to jednorazowy zakup i im jest on lepszy, tym produkt będzie dłużej w naszym mieszkaniu. Odpowiedzmy sobie na pytanie, które z pewnością zadaje sobie większość klientów, którzy nie znają specyfikacji tego produktu. Jaki młynek będzie najlepszy i jakie posiada on znaczenie dla kawy? Z przyjemnością odpowiemy na te pytania.

kawy ziarnisteKawy ziarniste – detale mają ogromne znaczenie

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co jest powodem tego, że im lepsza i droższa kawiarnia, tym napoje są o wiele smaczniejsze, nawet jeśli lokale konkurencyjne wykorzystują te same surowce? Ponieważ cena nie bierze się jedynie z jakości ziaren, ale detali i szczegółów. Metalowy młynek jest o wiele bardziej wytrzymały, a mikroskopijne ziarenka piasku, które mogą trafić się między ziarnami kawy ziarnistej, często są głównym powodem uszkodzenia tego elementu. Ceramiczne modele potrafią się pokruszyć, natomiast młynek metalowy, który wykorzystywany jest do takich produktów jak kawy ziarniste, po prostu się zatnie i użytkownik będzie musiał ingerować w jego czystość manualnie – producenci zdają sobie sprawę z powagi problemu, więc oferują szybki i prosty dostęp do młynka.

Najtańsze metalowe ostrza i zadowolenie użytkowników

Młynki do kawy ręczne, chociaż odeszły dawno w zapomnienie, jeśli chodzi o funkcjonalny element wyposażenia kuchni, to ich ciekawy wygląd, gwarantuje wspaniały design dla pomieszczenia. Klasyczny metalowy młynek do kawy, powinien być w stanowczości wystarczający, dla wszystkich amatorów porannego espresso – co nie znaczy, że warto wybierać modele nieznanych producentów. Nieduży pojemnik również jest wystarczający dla domowych użytkowników, ponieważ samo zmielenie ziaren nie będzie skomplikowane i nie zajmie to dużo czasu podczas porannego rytuału.