Planujesz remont łazienki, bądź zakup nowej kabiny prysznicowej? Przed udaniem się do sklepu z wyposażeniem łazienki dowiedz się jaką ofertę kabin prysznicowych znajdziesz na rynku. Co więcej pamiętaj, aby wybrane przez Ciebie drzwi od kabiny były dopasowane funkcjonalnie pod wielkość oraz charakter Twojej łazienki. Abyś trafnie i z głową dokonał najbliższego zakupu, przeczytaj dzisiejszy wpis, w którym znajdziesz dokładny opis rodzaju wybranych przez nas drzwi prysznicowych. Zapraszamy!

Cechy dobrze wybranych drzwi prysznicowych

Aby zakupione przez Was drzwi na długo służyły Wam podczas kąpieli, muszą posiadać kilka podstawowych funkcji. Pierwsza z nich jest nieprzepuszczalność wody. Wydaje się to oczywiste, lecz często bywa tak, że zaraz po pierwszej kąpieli w nowym prysznicu nasza łazienka zamienia się w prawdziwy basen. Drugą ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na rodzaj szkła. Drzwi wykonane z matowego szkła hartowanego pozwolą Ci na dłuższe zachowanie porządku, niż w przypadku przezroczystego, gdzie widać odciski palców, smugi oraz przecieki. drzwi prysznicoweNastępnym ważnym punktem, nad którym należy się zastanowić jest wybór odpowiedniego otwierania drzwi prysznicowych. Jeśli posiadamy kabinę prysznicową postawioną w kącie na planie kwadratu, ważne jest aby drzwi od prysznica nie uderzały o ścianę w rogu łazienki. W tym przypadku trzeba wyposażyć się w najwygodniejszą wersję kabiny, która będzie dopasowana indywidualnie do projektu łazienki.

Poznajcie kilka rodzajów drzwi do kabiny prysznicowej

Drzwi przesuwne

– ten rodzaj drzwi prysznicowych porusza się na specjalnych kółkach. Droższe modele będą wyposażone w podwójne tego typu rolki bądź kółka, natomiast tańsze propozycje, które znajdziemy w sklepie będą posiadać pojedyncze suwaki, poprowadzone zazwyczaj u góry lub u dołu prowadnicy. Drzwi takie zsuwają się na jedną lub dwie strony. Poruszając się wzdłuż krawędzi kabiny, takie drzwi prysznicowe pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w łazience. Drzwi skrzydłowe – to drzwi, które zamontowane są na zawiasach. Przypominają w większości tradycyjnie otwierane drzwi do pomieszczenia. Dzielą na dwu lub jedno skrzydłowe. Zakup takich drzwi prysznicowych wymaga znacznej powierzchni przed kabiną, aby móc w pełnej okazałości otworzyć kabinę. Drzwi wahadłowe – są to drzwi o odmianie skrzydłowej. PO otwarciu drzwiczek zajmują miejsc wewnątrz jak i na zewnątrz kabiny prysznicowej. Nadają się dla dużych powierzchni łazienkowych.