Wesele to bardzo ważne wydarzenie dla każdego człowieka. Każdy, kto decyduje się na jego organizację, pragnie aby ten dzień był jak najbardziej wyjątkowy. Nie sposób zapomnieć o odpowiednich dekoracjach, na których przygotowanie należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Bardzo istotny jest także wybór odpowiednich podziękowań dla gości. 

Zwróć uwagę na słodkości

Jak podziękować gościom za obecność na weselu?Zazwyczaj na przyjęciach weselnych każdy z gości otrzymuje niewielki upominek od pary młodej, który ma stanowić formę podziękowania za udział w przyjęciu. Najczęściej nowożeńcy stawiają na słodkie podziękowania dla gości. Mogą to być popularne cukierki, za którymi przepada większość z nas. Wiele osób stawia jednak na nieco bardziej wyszukane słodkości. Dużym zainteresowaniem cieszą się ręcznie robione praliny o efektownym wyglądzie. Nie sposób jednak nie zauważyć, że cena, którą musimy za nie zapłacić jest dosyć wysoka. Wiele par młodych decyduje się na zakup czekoladek z imionami poszczególnych gości. Takie rozwńiązanie również nie należy do najtańszych, ale bez wątpienia sprawi, że nasi goście poczują się bardzo wyjątkowo. Jeżeli decydujemy się na zakup słodkości, pamiętajmy, aby umieścić je w atrakcyjnych opakowaniach. Nie zapomnijmy również o dołączeniu do nich niewielkich rozmiarów bileciku, na którym zamieścimy parę słów podziękowania za udział w uroczystości weselnej. 

Jakiego rodzaju podziękowania są jeszcze godne uwagi?

Podziękowania dla gości nie muszą mieć formy cukierków ani pralinek. Słodkości bardzo szybko są zjadane przez gości, dlatego wiele par młodych decyduje się na inną formę podziękowania najbliższym za udział w weselu. Bardzo oryginalnym pomysłem na podziękowanie dla gości będzie woreczek wypełniony suszonymi płatkami kwiatów. Dobrze byłoby przewiązać go wstążką i umieścić na nim kartonik z imionami nowożeńców i kilkoma słowami podziękowania. Wspaniale w tej roli sprawdzi się suszona lawenda, ale bardzo ładnie pachnieć będą także płatki róż. Niektóre pary decydują się na podziękowania dla gości w formie niewielkich rozmiarów porcelanowych figurek. Największym zainteresowaniem cieszą się rzecz jasna słoniki. Nie ma się temu co dziwić, bo figurki słoników uznawane są za talizmany szczęścia. Bez względu na to, na jaki rodzaj podziękowania się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby podarunki wręczać gościom od serca. Osoby, które są dla nas szczególnie wyjątkowe, mogą otrzymać dodatkowy prezent, aby czuły się jeszcze bardziej wyróżnione. Przeważnie takimi osobami są nasi rodzice oraz dziadkowie.