Czas sesji i egzaminów zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie i studenci coraz więcej wolnego czasu poświęcają na naukę. Nie zawsze ona jednak jest skuteczna i efektywna. Za to można najczęściej obwinić brak koncentracji i uwagi. Na szczęście są sposoby, które pomogą się skoncentrować i skupić na nauce. Jednym z trików, który można zastosować, jest aromaterapia. W jej przeprowadzeniu pomocne są świece zapachowe. Jakie świece zapachowe pomogą w nauce?

Świece zapachowe o zapachu rozmarynu

jednym z najczęściej polecanych zapachów wzmacniających koncentracje jest rozmaryn. Jest to charakterystyczny, ziołowy i odświeżający zapach, który ułatwi zapamiętywanie i pomoże w skupieniu się. Co ciekawe niektóre badania wskazują, że świece zapachowe rozmarynowe szczególnie pozytywnie wpływają na zdolności matematyczne. Zapach rozmarynu ma przyspieszyć rozwiązywanie zadań matematycznych. 

Świece zapachowe o zapachu mięty pieprzowej

Świece zapachowe miętowe kojarzą się przede wszystkim z orzeźwieniem i świeżością. Oprócz tego zapach też pomoże pozostać skupionym, zredukować uczucie zmęczenia i znużenia. Zapach mięty wspomaga również przyswajanie informacji, przez co łatwiej i szybciej zapamięta się większą porcję wiedzy. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Cincinnati w 2012 roku wskazują, że wdychanie zapachu mięty pieprzowej zwiększa koncentrację umysłu o ponad 20%.

Świece zapachowe pomarańczowe

Zapach cytrusów to jeden z tych ulubionych większości ludzi. Piękny, odświeżający i orzeźwiający wspomaga też naukę. Pozytywnie na koncentracje wpływają głównie świece o zapachu pomarańczy. Dodają one energii, wzmagają optymizm, poczucie szczęścia, poprawiają samopoczucie. Pomarańczowe świece zapachowe pozwolą więc odstresować się w czasie długich godzin przyswajania wiedzy. Pomarańczowe świece zapachowe dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/swiece-zapachowe. Występują one w różnych rozmiarach, a także w różnorodnych opakowaniach. 

W nauce pomóc mogą nie tylko pomarańczowe świece zapachowe, ale także i inne zapachy z rodziny cytrusów. Podobnie do pomarańczy będzie działać zapach cytryny. Jako jego właściwości wymienia się poprawę jakości umysłów, obniżenie poziomu stresu, poprawienie nastroju. Badania wskazują również, że zapach cytryny pomaga w regulacji dopaminy i serotoniny w mózgu. 

Świece zapachowe eukaliptusowe

Na koncentracje i wzmocnienie skupienia dobrze wpływają też świece o zapachu eukaliptusa. Zapach ten działa podobnie jak mięta pieprzowa. 

Świece zapachowe lawendowe

Lawendowe świece zapachowe to te lubiane przez większość osób. Często goszczą one w domach i mieszkaniach. Warto wiedzieć, że zapach lawendy również może przyczynić się do sukcesów w nauce. Pomaga on poprawić koncentrację, sprzyja relaksacji, pomaga w likwidacji lęku i uspokaja. Po świecę lawendową warto sięgać nie tylko w trakcie nauki, ale przed snem.