Urządzenie salonu nie jest wcale takie proste jak mogłoby się to wydawać. Salon to miejsce szczególne w każdym domu. To przestrzeń, w której odpoczywamy i relaksujemy się. Musi być zatem funkcjonalny i komfortowy. Nie można zapomnieć także o efekcie wizualny. Na wszystkie te aspekty ogromy wpływ mają meble. Dlatego meble do salonu wybierać trzeba szczególnie staranie. W tym szafę.

Jaka szafa w salonie?

Szafa do salonu - jaka sprawdzi się najlepiej?Jeśli szafa w salonie ma służyć to przechowywania ubrań to ważny jest jej rozmiar. Najlepiej, aby jej głębokość wynosiła 60 - 70 cm. Taka głębokość daje gwarancję, że cała garderoba, którą chce się przechowywać w szafie się do niej zmieści. Co ważne, to także warunek tego, aby ubrania powieszone na wieszakach nie gniotły się. Jak wiadomo szafy do salonu mogą być różne. Głębokość jest również bardzo ważna w przypadku szafy wnękowej. W takim przypadku wnęka powinna mieć przynajmniej 80 cm. Dodatkowe 10 cm potrzebne będzie na prowadnice i drzwi. Jeśli salon jest dość mały dobrym rozwiązaniem będzie szafa z drzwiami przesuwanymi. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie nieco miejsca po otwarciu szafy. Tym samym w małym salonie lepiej zrezygnować z szaf otwieranych uchylnie. Taka szafa idealnie sprawdzi się jednak w dużym salonie. Jej zaletą jest bowiem bardzo dobry dostęp do półek.

Umiejscowienie szafy w salonie

Szafa idealnie sprawdzi się w salonie, w którym znajdują się nieregularne wnęki. Zastosowanie szaf wnękowych pozwala na wyrównanie tego typu nieregularnych wnęk. Dzięki temu uzyskać będzie można efekt zarówno elegancji, jak i porządku. Jak zatem widać, szafy w salonie mogą pełnić nie tylko rolę typowo funkcjonalną, ale również mogą pełnić rolę estetyczną.

Kolor szaf w salonie

Wybierając szafy do salonu uwagę zwrócić należy również na ich kolor. Jeśli w salonie stanąć ma duża szafa dobrze, aby pomalowana była na pastelowe barwy. Taki kolor ma bardzo subtelny wydźwięk. Lepiej w przypadku dużych szaf nie stosować ciemnych kolorów. Taka szafa mogłaby wówczas wyglądać dość ciężko. Chyba, że cały salon urządzony jest w czarnym kolorze. Wówczas nie ma to już znaczenia. Szafa kolorystycznie musi pasować do reszty mebli i całej aranżacji salonu. Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o szafy do salonu mogą być przeszklone fronty. Na rynku dostępne są różne rozwiązania. Front może być mleczny lub kolorowy. Od środka może być podświetlany. Wszystko zależy od indywidualnego gustu. Taka szafa z pewnością będzie się prezentować bardzo estetycznie i dodatkowo nada salonowi pewnej lekkości.