Aby zwiększyć poziom higieny osobistej, zwłaszcza w ciepłe i upalne dni myjemy nasze ciało nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. Aby ten proces znacząco ułatwić i przyspieszyć często decydujemy się na montaż w naszej łazience kabiny prysznicowej. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam jakie są zalety takiego rozwiązania.

Oszczędność czasu

Napełnienie wodą naszej wanny może być czasochłonne, podobnie zresztą jak sama kąpiel. Korzystając z kabiny prysznicowej, możemy proces ten znacznie przyspieszyć dzięki gotowości do użycia w każdej chwili. Kabina prysznicowa półokrągła daje nam możliwość, aby zaraz po wejściu do łazienki wziąć szybki prysznic. kabina prysznicowa półokrągła

Oszczędność pieniędzy

Nie da się ukryć, że decydując się na kąpiele w wannie, znacznie zwiększamy ilość zużycia wody. Napełniając wannę wodą, zużywamy około 150-200 litrów wody, dlatego też patrząc przez pryzmat domowych rachunków, wybór takiego elementu wyposażenia łazienki, jakim jest kabina prysznicowa półokrągła, może stanowić znaczące oszczędności naszych pieniędzy. Podczas jednorazowej kąpieli pod prysznicem zużywamy od 15 do 50 litrów wody, oczywiście w zależności od czasu, jaki spędzamy pod bieżącą wodą.

Idealne dla małych łazienek

Jeśli nasza łazienka nie ma kilkudziesięciu metrów kwadratowych, znaczną oszczędnością pieniędzy może być zamontowanie kabiny, te najmniejsze wymagają zaledwie pół metra kwadratowego. Decydując się na kabinę prysznicową półokrągłą możemy ją umieścić w każdym z rogów naszej łazienki. A to zapewnia nam sporą oszczędność miejsca.

Większa higiena

W kabinie prysznicowej nie tylko łatwiej utrzymamy porządek, ale i nasza higiena osobista będzie na znacznie wyższym poziomie. Dlaczego? Podczas kąpieli w wannie nasz pot oraz brud pozostaje na ścianach wanny. Kąpiel pod prysznicem zapewnia nam, że brud oraz pot spływają pod wpływem bieżącej wody bezpośrednio do odpływu. Zachowanie czystości jest również łatwiejsze dzięki specjalnym środkom chemicznym, które to pozwalają na doprowadzenie w szybki i łatwy sposób kabiny do porządku.

Doskonałe rozwiązanie dla starszych

Osobom starszym często ciężko jest podnieść nogi na wysokość, która jest wymagana, aby wejść do wanny. W związku z tym kabiny prysznicowe są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, ponieważ odpowiednie zamontowanie kabiny będzie wymagało od starszej osoby podniesienia nóg maksymalnie na wysokość kilku centymetrów. Wejście pod prysznic nie wymaga również od osoby chcącej wziąć kąpiel potrzeby angażowania dużej ilości mięśni, a uchwyty na ścianach kabiny prysznicowej pozwolą w komfortowy sposób wykąpać się.