Większość napojów, które znaleźć można w sklepach spożywczych poddawana jest pasteryzacji. Dzięki niej data spożycia wydłuża się nawet o kilka lat. Trudno jest znaleźć coś naturalnego w sokach, które przeleżeć mogą w naszej lodówce trzy lata. Proces pasteryzacji najczęściej przebiega w bardzo wysokich temperaturach, a te pozbywają sok najcenniejszych wartości odżywczych. Do tego wspomnieć należy o rozwadnianiu oraz korzystaniem z soków zagęszczonych. Być może całość smakuje dobrze, jednak nie jest zdrowy i naturalny sok.

sok naturalnyPowodów, dla których warto każdego dnia spożywać soki naturalne jest wiele. Mają w sobie one wiele wartości odżywczych, które wzmacniają organizm człowieka każdego dnia. Bardzo dobrze jest samodzielnie przygotowywać sobie takie soki z wykorzystaniem wyciskarki lub sokowirówki. Jednak nie każdy posiada taki sprzęt w swoim domu. Naturalny sok można również kupić w sklepie. To warto zwrócić uwagę na termin ważności. Im jest on krótszy, tym sok bardziej ekologiczny.

Powody, dla których należy pić naturalne soki

1. Jak szybko dostarczyć sobie dużej dawki witamin i minerałów? Właśnie poprzez soki świeże, wyciskane z owoców oraz warzyw. Według starannie przeprowadzanych badań, wszystkie składniki odżywcze, cenne substancje znajdują się w krwioobiegu w ciągu piętnastu minut. Dzięki nim organizm zaczyna tworzyć nowe komórki, co jest bardzo ważne. Każdego dnia ciało pozbywa się starych, wykorzystanych już komórek i produkuje nowe, a proces ten przyspieszany jest przez naturalne soki.

2. Warto zwrócić uwagę też na to, że zazwyczaj codziennie jemy te same warzywa i owoce. Rzadziej wprowadzamy urozmaicenia, a soki wyciskane mogą dać nam dużo większą i przede wszystkim bardziej zróżnicowaną dawkę. Jest to szczególnie ważne i przydatne, gdy w domu mamy małego niejadka. Dzieci często wybierają warzywa, czy owoce. A w soku możemy przemycić wszystko, co ma witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju.

3. Nawet przy prowadzeniu zdrowego trybu życia i spożywaniu naturalnych, zdrowych potraw, nasz organizm zbiera sporo zanieczyszczeń. Dlatego konieczne okazuje się oczyszczanie go od wewnątrz. Dzięki temu wzmacniamy się, stajemy się bardziej odporni na różnego rodzaju choroby i w ogóle czujemy się dużo lepiej. Niepotrzebne składniki, które nie zostaną przez organizm wydalone, gdzieś wewnątrz się odkładają. Później podlegają one procesom utlenienia, co kolejno pozbawia nas energii, zdrowia, witalności i dobrego samopoczucia. Tu naturalny sok może okazać się bardzo korzystny.