Zwłaszcza małe dziewczynki lubią aranżację w bajkowym, kolorowym stylu. Kolorowe ściany lub tapety, barwne narzuty i dywany oraz cała masa zabawek – to jedno, ale pokój dziecięcy można ozdobić jeszcze w innymi dekoracjami.

Trendy aranżacji w dziecięcym pokoju

Dekoracje do domu, które sprawdzają się w innych pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy salon, przy odpowiedniej aranżacji i kreatywnej inwencji, wpasują się w dziecięcym pokoju. Ostatnio hitem stały się litery ozdobne, które występują w stojącej, wiszącej, pluszowej i przyklejanej formie. Wśród dzieci zachwyt wzbudzają te przyklejane i pluszowe, gdyż są kolorowe, a w niektórych opcjach – zwłaszcza tych naściennych – litery ozdobne są podświetlane. Natomiast pluszowe literki ozdobne mogą także pełnić funkcję edukacyjną i zabawową. Jeśli jesteśmy przy podświetleniach, to w takim pokoju warto założy lampiony papierowe zamiast normalnych szklanych, czy plastikowych. Dodatkowo, aby nadać ciepłego i bajkowego stylu, można zainstalować girlandy z papierowych lampionów, gdyż występują one w różnobarwnych odcieniach, a dzięki temu zamieszczone w nich lampki LED oświetlą pokój w lekkiej, kolorystycznej tonacji.

Kreatywna zabawa dekoracjami do domu

Wnętrze pokoju dziecięcego może być dodatkowo ożywione przez kwiaty, a do tego potrzebne są wazony dekoracyjne, które nie muszą pozostawać w pierwotnej formie. Do jego dodatkowej ozdoby można użyć kolorowych guzików, plasteliny, a nawet tiulu na rolce. Ten sam materiał równie dobrze sprawdzi się w wystylizowaniu okna w dziecięcym pokoju, bo może on z powodzeniem zastąpić tradycyjną firankę. Tiul na rolce ma różne kolory, grubości i szerokości i może okazać się nieoceniony nie tylko w aranżacji wnętrza dziewczęcego pokoju, ale też podczas zabawy, gdyż może być elementem dziecięcego przebrania lub posłużyć jako materiał na ubranka dla lalek. Dodatkowo, do zabawy jak i do ozdoby takiego pokoju, mogą posłużyć serwetki flizelinowe, które dzięki swoim różnobarwnym odcieniom i wzorom nadadzą się do wycinanek oraz – ze względu na swoją grubość – można tworzyć z nich różne formy. Olbrzymi wybór szklanych dekoracji można znaleźć np. w sklepie https://szklanatorebka.pl Dekoracje do domu jak litery ozdobne, lampiony papierowe, wazony dekoracyjne, czy serwetki flizelinowe, mogą stać się ciekawym elementem pokoju dziecięcego. Nie tylko będą się dobrze prezentować i nadawać przytulnego charakteru, ale wzbudzą w dziecku kreatywność i pasję tworzenia.