Każdy z nas ma obecnie telefon, smartfona, tablet lub wszystko na raz. Przy tak dużej i łatwej dostępności gadżetów elektronicznych trudno jest o oryginalny i ciekawy prezent. W sklepach jest mnóstwo dodatków, które na pierwszy rzut oka wydają się ciekawe i zabawne, jednak w praktyce okazują się mało przydatne.

Producenci sprzętu potrafią jednak zaskakiwać i tworzyć akcesoria, które nie trafią zbyt szybko do szuflady. Jedne są czysto praktyczne, jak słuchawki czy pokrowiec na tablet, a inne są zupełnie niecodzienne i "odjechane". Aby znaleźć coś na prawdę oryginalnego, a przy tym przydatnego, trzeba się nieco natrudzić. Najlepiej szukać w internecie - zarówno na polskojęzycznych stronach, jak i zagranicznych serwisach. Choć wiele nowości szybko trafia do naszych sklepów, niektóre perełki pozostają dostępne np. w kraju produkcji.

Dobry prezent to taki, który sami byśmy chcieli posiadać i tą zasadą musimy się kierować podczas szukania gadżetu. Musimy oczywiście wziąć pod uwagę osobiste preferencje osoby, której zamierzamy coś sprezentować. W przeciwnym wypadku nasz prezent wyląduje na serwisie aukcyjnym.

Dla miłośników fotografii

Wielbicielom pstrykania fotek z pewnością przyda się spust do aparatu (oczywiście bezprzewodowy), który umożliwia zwalnianie migawki na odległość. Za jego pomocą można także zmieniać parametry zdjęć oraz wykonywać je w wybranych odstępach czasu i z określonej odległości. Aplikacja obsługująca sprzęt jest wyposażona w GPS i zwalnia migawkę w momencie, w którym smartfon przesunie się o wybraną liczbę metrów. Dodatkowym "bajerem" jest Wi-Fi, dzięki czemu możemy wykonywać zdjęcia będąc nawet na drugim końcu miasta.

Do tabletu

Telefon to jedno, a tablet to zupełnie inna sprawa. Tablet może pełnić rolę małego, przenośnego komputera, który przydaje się w szkole, w podróży, w pracy, w czasie relaksu. Możemy oglądać na nim filmy, grać, przeglądać internet i robić całe mnóstwo innych czynności. Czasami brakuje jednak klawiatury, zwłaszcza gdy musimy szybko napisać dłuższego mejla lub poprawić jakiś tekst do pracy. Tutaj niezastąpiony będzie pokrowiec na tablet z wbudowaną klawiaturą. Dzięki niej możemy zamienić swój sprzęt w mini laptop i z powodzeniem kontynuować pracę lub rozmawiać na czacie. Wiele ciekawych pokrowców na tablet znajdziesz na https://colorcase.pl/pol_m_Etui-na-tablet_Etui-portfel-616.html.

Dla miłośników grania na gitarze

Mowa tu oczywiście o muzykach, którzy mają do dyspozycji gitarę elektryczną. Z myślą o nich powstał niewielki gadżet - efekt gitarowy, który podłącza się do smartfona. To małe urządzenie jest w stanie wytworzyć kilkadziesiąt różnych efektów.