wysyłka palet Dobra firma kurierska żadnego zadania się nie boi. Sprosta nawet trudnym zadaniom, które są nie lada wyzwaniem pod każdym względem. Kurierzy radzą sobie w swojej pracy ze zleceniami, których przewóz jest dość skomplikowany i może sprawiać problemy.

Przesyłki o dużym gabarycie wymagają odpowiedniego przygotowania. Przewoźnicy często muszą przetransportować meble, nierzadko trafia się wysyłka palet, a nawet maszyn rolniczych. Kurierzy spotykają na co dzień z różnymi sytuacjami, dlatego pracownicy z tej branży potrafią sypać zabawnymi i ciekawymi historiami jak z rękawa. Choć na co dzień mają do czynienia ze zleceniami o mniejszym kalibrze, jak doręczanie listów, wysyłka palet, dostarczanie paczek i inne usługi kurierskie, to wszyscy zgodnie przyznają, że niektóre z nich bywają zaskakujące. W niektórych przypadkach pracownicy śmiało mogą nazywać się kurierami do zadań specjalnych.

Lokomotywa

Przewóz lokomotywy? Dlaczego nie. W 2012 roku jedna z firm kurierskich podjęła się zadania przewozu 40-tonowej lokomotywy. Pojazd nie mógł poruszać się samodzielnie po szynach, dlatego też o pomoc poproszono firmę zewnętrzną. Przewóz odbył się nocą i był eskortowany przez pilota, a cały „zestaw”, czyli ciągnik wraz z platformą mierzył aż dwadzieścia pięć metrów. Cóż, nie była to tania przesyłka, ale kurierzy zdali wówczas jeden z najtrudniejszych egzaminów.

kurierTransport zabytkowego kościoła

Samolot

Póki co, żadna firma kurierska jeszcze nie przetransportowała całego samolotu. Bywają jednak sytuacje, że trzeba przewieźć szybko i sprawnie niezbędne komponenty do statków powietrznych. I nie może tu być mowy o spóźnieniach, przecież pasażerowie już zabukowali bilety i opłacili lot! Kolejne zadanie dla wyjątkowych kurierów, którzy nie boją się wyzwań. No i dysponują odpowiednimi środkami do wykonania zlecenia.

Na ratunek

Pracownicy z branży kurierskiej mają w zanadrzu również historie bardziej wzruszające. To niewielkie przesyłki pod względem gabarytów, ale ogromne w swoim znaczeniu. To tanie paczki z niezwykle cenna zawartością. Mowa tutaj o niecodziennym zleceniu, które obejmowało przewóz natychmiastowy zastawek serca. Nie wszyscy pewnie zdają sobie z tego sprawę, ale w takim przypadku każda sekunda jest na wagę złota. Na szczęście, tani kurier w tym wypadku okazał się również skuteczny, dlatego zastawki w krótkim czasie dotarły do celu. Wpis powstał we współpracy z firmą http://tuwysylam.pl/ oferującą tanie przesyłki kurierskie.