Odkryte ramiona nierzadko stanowią spory problem w stylizacjach na specjalne okazje. Szczególnie niezręcznie prezentują się we wszystkich miejscach związanych z kultem religijnym, gdzie kultura wymaga zasłonięcia nagiego ciała. Z tego powodu narzutka często jest rozwiązaniem wybieranym zarówno z uwagi na swoją funkcjonalność, jak również i kwestie estetyczne – zwykle prezentuje się bowiem bardzo ciekawie.

Dobrze dobrana narzutka jest w stanie zastąpić wiele różnych, bardziej zabudowanych kreacji. Najczęściej sięgają po nią zdecydowanie kobiety, które zaplanowały ubranie sukienki z odsłoniętymi ramionami, ale dla zachowania zasad kultury czy też z uwagi na ochronę przed zimnem chcą zasłonić górną część ciała. Sprawdźmy, do jakich stylizacji ten dodatek sprawdzi się zdecydowanie najlepiej.

Na eleganckie okazje

narzutka z futraPrzede wszystkim dobrze dobrana narzutka to podstawa wszystkich eleganckich stylizacji. Nie ma nic dziwnego w tym, że bardzo często taki element stroju spotykamy przede wszystkim w kreacjach na ślubach, zwłaszcza gdy para młoda decyduje się na ślub oparty na swojej wierze. Często suknie ślubne są dość wydekoltowane albo mają nagie ramiona, zaś dobrze dobrana narzutka jest w stanie ładnie zakryć taką nagość, oferując całkiem przyjemny wygląd. W takim przypadku może to być np. lekki element garderoby wykonany z koronki; na chłodniejsze miesiące lepiej sprawdzą się produkty na cieplejszej podszewce, wykończone np. sztucznym futerkiem.

Dla dorosłych i… trochę młodszych

Przy okazji warto zauważyć, że narzutki są popularne nie tylko wśród dorosłych kobiet, ale również i mniejszych dziewczynek. Bardzo często są elementem stroju komunijnego, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje w majowe weekendy. Zazwyczaj są to bardzo wygodne dodatki, z których dziecko raczej szybko nie wyrasta, dlatego też można dobierać je i stosować przez długi czas jako uzupełnieni strojów na różne okazje. Wygodna narzutka jest łatwa w założeniu – wystarczy narzucić ją na ramiona, jak sama nazwa mówi – a przy tym również pozostaje na swoim miejscu dzięki komfortowemu zapięciu na jeden guzik czy np. regulowany łańcuszek.