Laptopy to specyficzne komputery, których nie jesteśmy w stanie "podrasować" i rozbudować tak, jak modele stacjonarne. Użytkownicy mobilnego sprzętu mają jednak w czym wybierać - na rynku znajduje się mnóstwo akcesoriów i gadżetów, które pozwolą ulepszyć urządzenie i poprawić komfort pracy, bezpieczeństwo, a nawet poprawić nieco jego właściwości.

Myszka bezprzewodowa

mężczyzna z laptopem i myszkąDla wielu osób minusem korzystania z laptopa jest przymus używania touchpada. W nowoczesnych modelach touchpady są gładkie i czułe, ale mimo wszystko nie zapewniają takiej swobody jak mysz. Jeżeli często pracujesz przy biurku lub innej płaskiej powierzchni, możesz wypróbować bezprzewodową mysz, która ułatwi pracę. Takie modele posiada w ofercie każdy dobry sklep z częściami do laptopów.

Podstawka chłodząca

System chłodzenia w laptopach nie jest zbyt mocno rozbudowany, dlatego urządzenia potrafią się bardzo zagrzewać. Szczególnie widać to podczas "katowania" sprzętu grami komputerowymi lub niektórymi programami (zwłaszcza profesjonalnymi). Nie jesteśmy w stanie włożyć do środka dodatkowego wiatraka, czy radiatora, jednak możemy zastosować specjalną podkładkę chłodzącą, dzięki której laptop będzie miał zapewnioną optymalną temperaturę pracy.

Dodatkowa pamięć

Sklep z częściami do laptopów zaoferuje również możliwość rozbudowania pamięci laptopa. Służą do tego zewnętrzne dyski, np. HDD i SSD. Przestrzeni dyskowej nigdy za wiele, szczególnie jeśli zgrywasz na komputer zdjęcia, filmy, muzykę lub inne albumy. Dyski różnią się między sobą pojemnością, a co za tym idzie - także ceną. W zależności od potrzeb możesz rozbudować pamięć o tyle dodatkowych gigabajtów ile potrzebujesz. Jeżeli dysk będzie używany tylko w domu i w bezpiecznych warunkach, wówczas wystarczy zakup tańszego modelu HDD. Dyski SSD sprawdzą się z kolei w podróży, ponieważ są zabezpieczone przed skutkami ewentualnego upuszczenia dysku, niestraszne im również drobne wstrząsy. Nietrudno się też domyślić, że modele SSD są droższe od HDD (ich cena bywa nawet dwukrotnie większa).