Kalosze – buty na niepogodę dla każdego dziecka

Zanim wybierzesz się do sklepu po buty na deszczową pogodę - zapoznaj się z tym bogatym zbiorem wskazówek co do wyboru butów dla Twojego maleństwa. Obuwie przeciwdeszczowe, kalosze dziecięce czy buty sznurowane? Dowiedz się, jaki styl najlepiej pasuje do aktywności Twojego dziecka i znajdź wspaniałe modele do inspiracji!

Kalosze dziecięce - najlepsze buty przeciwdeszczowe?

Odpowiedni sprzęt przeciwdeszczowy jest koniecznością w chłodnych porach roku, szczególnie dla energicznych dzieci, które uwielbiają skoki po kałużach i zajęcia na świeżym powietrzu - przez cały rok, niezależnie od pogody. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać kalosze dziecięce na taką aurę - ten przewodnik może się przydać.

Obuwie przeciwdeszczowe, jakim są kalosze dziecięce jest bardzo ważnym składnikiem garderoby przeciwdeszczowej. Są również bardzo popularne wśród rodziców i to z bardzo dobrego powodu: dobra para chroni stopy dziecka przed wodą i zimnem, niezależnie od tego, jak mocno pada na zewnątrz. Przeciwdeszczowe buty dla dzieci – tylko gumowce? Nie - dostępne są bowiem rodzaje butów, w zależności od materiału, z którego są wykonane:

  • buty z gumy (znane jako kalosze)
  • buty z materiału.

Gumowe buty dziecięce

kalosze dziecięceGumowe kalosze dla dzieci są wodoodporne i trwałe. Są idealne do codziennych zajęć i do szkoły. Możesz znaleźć gumowe buty z praktycznie każdym wzorem, o którym tylko pomyślisz. Najpopularniejsze dzisiaj wzory kaloszy dziecięcych mają następujące wzory: motyle, kropki, kwiaty, autka, piraci. To jednak nie koniec zalet, jakie możemy uzyskać z kaloszy dziecięcych. Są również łatwe do założenia, nie mają sznurówek ani innych trudno uchwytnych guzików. Każdy maluch je pokocha!

Kalosze dziewczęce

Deszczowe buciki dla dziewczynek mają zazwyczaj kolorowe lub kwiatowe wzory. Najlepsze kalosze dla maluchów mają postacie Disneya lub motywy z kreskówek. Ulubiona paleta kolorystyczna małych dziewczynek zawiera odcienie koloru różowego, fioletowego, bieli. Nierzadko pojawia się kolor czerwony, żółty bądź pomarańczowy.

Kalosze chłopięce

Kalosze są również idealne dla aktywnych smyków, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Te buty są wykonane z wodoodpornych materiałów syntetycznych i muszą mieć antypoślizgową i trwałą podeszwę. Mali chłopcy najbardziej lubią motywy aut, zwierząt, robotów oraz dinozaurów. Jeśli chodzi o kolory – to przede wszystkim odcienie niebieskiego, zielonego oraz brązu. Jedno jest pewne – bez względu na to, jakich kaloszy dla dziecka szukasz – na pewno je znajdziesz.