Jak spisać umowę z DJ-em?

technology-974413_640

Organizacja wesela to trudny i czasochłonny proces, podczas którego coraz większą furorą cieszy się oprawa muzyczna w wykonaniu prezentera muzycznego. Nie oznacza to jednak, że tradycyjne przyjęcie, jakim bez wątpienia jest ślub, w jednej chwili staje się dyskoteką.

To opcja pozwalająca na zabawę w rytmie znanych utworów, w ich oryginalnym wykonaniu. Tego typu rozwiązanie staje się popularne w wielu regionach Polski. Nikogo zatem nie dziwi widok DJ-a na weselu z Warszawy, szturmem zdobywającego weselne parkiety. Aby jednak mieć pewność, że wynajęty przez nas prezenter należycie spełni się w zadanej roli, warto spisać z nim umowę. Z pewnością zaoszczędzi nam to niepotrzebnych nerwów i stresów, których przed weselem i tak jest bez liku...

Co powinno znaleźć się w dokumencie? Przede wszystkim dane osobowe wraz z adresem oraz numerami dowodów osobistych każdej ze stron. Kolejnym istotnym elementem jest określenie miejsca oraz czasu trwania imprezy weselnej. Warto w tym punkcie dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania, pod kątem godziny zakończenia zabawy oraz ewentualnych kosztów związanych z graniem poza ustalony limit. Tego typu negocjacje lepiej przeprowadzić na etapie podpisywania umowy, aby w ten sposób zaoszczędzić sobie zbędnych nocnych debat.

Nie mniej istotnym elementem prawidłowo spisanej umowy z prezenterem muzycznym jest określenie ustalonego honorarium, z dokładnym uwzględnieniem, czy jest to kwota netto, czy brutto oraz sposobu płatności. Często jest tak, że DJ-e podczas zawierania formalności oczekują zadatku na poczet swoich usług. Jeśli wybrany przez nas kandydat również będzie wymagał uiszczenia pewnej kwoty, tego typu informacje także muszą być zawarte w umowie.

Jakie jeszcze dane powinny znajdować się w podpisywanym dokumencie? Szalenie ważnym aspektem jest określenie zobowiązań wykonawcy, przede wszystkim pod kątem sposobu prowadzenia zabawy. W sytuacji, kiedy Dj pełni rolę zarówno prezentera muzycznego, jak i wodzireja, wówczas oprócz sprzętu oraz dyskografii należy umieścić adnotację, w jaki sposób będzie zabawiać gości weselnych.

Ostatni punkt obejmuje sankcje wynikające z tytułu zerwania umowy lub nie dotrzymania warunków w niej zawartych. Aby było sprawiedliwie, uwagi powinny chronić interesy zarówno prezentera muzycznego, jak i przyszłych nowożeńców.

Jak zatem widać, poszukując dobrego muzyka w stolicy nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę - dj na wesela z Warszawy. Żyjemy w czasach, kiedy nie brakuje oszustów czy nielojalnych osób. Spisanie prawnie wiążącej umowy zabezpieczającej obie strony transakcji daje gwarancję sprawnie przeprowadzonej współpracy, na każdym etapie jej trwania.