Wyjątkowa osiemnastka!

W życiu na co dzień borykamy się z wieloma przeszkodami i wiele z nich musimy pokonać. Czasami przypomina to dramat, a my niczym bohaterowie smutnego filmu brniemy z całych sił do końca. Ale przecież nasze życie to nie tylko pasmo nieszczęść! To mnóstwo radości i niesamowitych okazji do dzielenia się szczęściem z najbliższymi.

[caption id="attachment_4558" align="alignleft" width="300"]prezenty na 18 Prezenty na 18 powinny być wyjątkowe. W końcu 18. urodziny ma się tylko raz![/caption]

Jako dzieci nieczęsto zastanawiamy się nad naszym losem i nie wychodzimy mu naprzód, aż pewnego dnia nadchodzi ta niesamowita chwila, kiedy według prawa stajemy się pełnoletni. Nasze osiemnaste urodziny są powodem ogromnej ekscytacji, przecież od teraz możemy działać na własną rękę i nikt, nawet najbardziej apodyktyczni rodzice nie mogę nas do niczego zmusić. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Nieodłącznym elementem takiej inicjacji jest wspólne święto z rodziną i przyjaciółmi. Niektórzy decydują się na skromną uroczystość w gronie najbliższych, inni organizują wielką imprezę dla wszystkich znajomych ze szkoły i są też tacy, którzy swoich osiemnastych urodzin nie obchodzą prawie w ogóle. Wszystkie te sposoby celebrowania wejścia w dorosłość mają jeden wspólny pierwiastek: prezenty.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto podaruje nam upominek na tę specjalną okazję. Prezenty na 18 bywają różne: samochody, telefony, rowery, droga elektronika czy sprzęt audio, encyklopedie, zabawne gadżety oraz chyba najczęściej wybierana forma obdarowywania – pieniądze. Czy dawanie pieniędzy nowemu dorosłemu to dobry pomysł? Wielu odpowie, że tak. W końcu wtedy może kupić sobie prezenty na osiemnastkę samemu albo przeznaczyć je na konkretny cel, np. popularne u młodych dorosłych prawo jazdy. Owszem, jest to prawda, ale przyjrzyjmy się prezentom na osiemnastkę pojawiającym się podczas hucznej imprezy.  Czasami bywają banalne jak seksowna dziewczyna wyskakująca z tortu (cóż, to może i jest banalne, ale nadal robi wrażenie). Prezent można zrobić własnoręcznie, chociażby album z najzabawniejszymi wspólnymi zdjęciami. Nie masz zdolności manualnych? Nie szkodzi, można wykonać go w wersji elektronicznej, a to już znacznie łatwiejsza robota. Zazwyczaj jednak są niecenzuralne, a to czyni je wyjątkowo zabawnymi. Któż nie otrzymał na swoją osiemnastkę grubej księgi, w środku której zamiast kartek krył się alkohol, dmuchanej lali lub wibratora! Najczęściej znajdujemy je na stronach internetowych z produktami przygotowanymi specjalnie jako prezenty na osiemnastkę. Jest wiele miejsc, w których się na nie natkniemy, w końcu Internet obfituje w świetne pomysły. w dodatku ceny nie szokują, ba, wręcz zachęcają. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, których budżet znacznie ogranicza, jak choćby młodych ludzi nie posiadających własnych środków.

Jakiegokolwiek prezentu na osiemnastkę byśmy nie wybrali, dopóki pochodzi od serca, w każdym będzie odrobina magii i miłości. Najlepiej zastanowić się, z której strony znamy jubilata najbardziej i wtedy zdecydować się na coś wysublimowanego, lub zaszaleć z całej mocy. Tak czy inaczej, w tej jednej chwili liczy się szczęści tej drugiej osoby. Koniec końców (nieważne co będą wmawiać nam koleżanki co roku na urodzinach), osiemnastkę ma się tylko raz w życiu.