Gdy tradycyjne księgarnie borykają się z poważnymi problemami zagrażającymi ich dotychczasowej egzystencji, rynek internetowej dystrybucji książek ma się całkiem nieźle i wydaje się rozwijać z każdym rokiem. Za jego sukces odpowiadają przede wszystkim zdecydowanie mniejsze koszty utrzymania i dostęp do potencjalnie nieograniczonej liczy klientów, odbiorców dobrej książki. Podobna tendencja dotyczy księgarń chrześcijańskich, skupiających się na dystrybucji określonego gatunku literatury. Tego typu podmioty, poprzez zagospodarowanie wyraźnej niszy, jaką jest literatura chrześcijańska, mają wielki potencjał do dalszego wzrostu i jeśli tylko poszukujemy książki o tematyce wyraźnie chrześcijańskiej lub jeszcze ściślej, o tematyce katolickiej, to bez problemu powinniśmy znaleźć ją w dobrze zaopatrzonej księgarni tego typu.

Samson, seria Strażnicy wiaryKsięgarnie chrześcijańskie to miejsce, w którym znajdziemy wiele pozycji typowo religijnych, książki dedykowane dla młodszych odbiorców, w tym małych dzieci oraz młodzieży szkolnej, a także tzw. literaturę popularną o tematyce chrześcijańskiej bądź religijnej. Co ciekawe, w tego typu księgarniach coraz częściej zamówić możemy również literaturę piękną, powieści znanych chrześcijańskich autorów, którzy coraz częściej przekładani są na język polski. Księgarnie chrześcijańskie to współcześnie przede wszystkim księgarnie internetowe i to właśnie przez sieć najłatwiej będzie nam znaleźć określoną pozycję, z którą chcielibyśmy się zapoznać. Niestety dostęp do literatury typowo chrześcijańskiej w bibliotekach publicznych jest niezwykle ograniczony, a jeśli już znajdziemy książkę o tego typu tematyce, to zwykle jest to pozycja mająca przynajmniej kilkunastoletnią historię. Na nowe pozycje zwyczajnie brakuje środków, a po części także dobrej woli osób, które odpowiadają za rozwój lokalnego księgozbioru.

Publikacje o tematyce chrześcijańskiej dystrybuowane są nie tylko przez wspomniane księgarnie chrześcijańskie, ale także bezpośrednio prze parafie. Takie książki czasami można nabyć podczas kiermaszu organizowanego z okazji świąt kościelnych lub po prostu podczas jakiegoś większego kiermaszu książki, gdzie wystawiają się wydawnictwa chrześcijańskie lub przedstawiciele prężnie działających księgarń chrześcijańskich. Najłatwiejszy sposób na dotarcie do wybranej publikacji to współcześnie jednak Internet i wizyta w jednej z wielu księgarń internetowych. Nawet jeśli dana księgarnia w danym momencie nie dysponuje konkretnym tytułem, zawsze można poprosić o jego zamówienie. Po prostu czas realizacji takiego zamówienia może być nieco dłuższy niż standardowo.