Istnieje wiele akcesoriów należących do wyposażenia wnętrz, które wybieramy z uwagi na ich estetykę czy właściwości. Niektóre z nich są teoretycznie drobne i niezauważalne na co dzień, ale jednak przyciągają wzrok i sprawiają, że bez nich nie możemy się obyć. Dotyczy to również wycieraczek kładzionych zarówno przed wejściem do domu, jak i w jego wnętrzu, tuż za drzwiami. Od wycieraczek wymagamy zazwyczaj, aby dobrze oczyszczały obuwie z drobin i śmieci, a jednocześnie zachowywały porządek w domu. Tymczasem, zależnie od materiału, z którego są wykonane, mogą dodatkowo mieć inne cechy, pożądane albo nie w naszym domu. Sprawdźmy, dlaczego to wycieraczki kokosowe cieszą się takim powodzeniem i co w nich jest, że wiele osób się na nie decyduje.

Naturalne – ale nie tylko

Generalnie wycieraczka kokosowa jest często wybierana przez osoby stawiające na produkty naturalne czy ekologiczne. Im bardziej naturalne jest włókno kokosowe, tym droższa jest wycieraczka. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku samo włókno oznacza stuprocentową naturalność wycieraczki. Zdarza się bowiem, ze do wycieraczek – celowo – dodawane są w procesie produkcji domieszki. Mają one za zadanie np. uczynić wycieraczkę kokosową bardziej antypoślizgową i odporną na przesunięcia na płytkach czy innej, gładkiej i śliskiej powierzchni.

Dobrze czyści

Wycieraczki kokosowe zazwyczaj wybierane są głównie dlatego, że świetnie radzą sobie z czyszczeniem butów z piasku i wszystkich drobin, których nie chcemy w domu. Włókno kokosowe jest dość szorstkie, dzięki czemu świetnie usuwa piasek czy drobiny kurzu z podeszwy butów, jednocześnie jednak jej nie niszcząc. Co więcej, dzięki swoim naturalnym właściwościom wycieraczka kokosowa jest zupełnie odporna na uszkodzenia wynikające np. z zamoczenia, dzięki czemu łatwo się ją czyści. W razie kiepskiej pogody nie będzie zamakała i niszczała. Argumentem ostatecznie przekonującym wiele osób jest to, że wycieraczka kokosowa może być ozdobiona rozmaitymi nadrukami i wzorami. To sprawia, że nadaje domowi czy mieszkaniu wyjątkowości.