[caption id="attachment_4778" align="alignright" width="300"]cetaphil Dermokosmetyki to młodość dla naszej skóry tak jak Cetaphil[/caption]

Jak sama nazwa wskazuje, dermokosmetyki to nic innego jak kosmetyki dermatologiczne, czyli substancję o działaniu nie tylko pielęgnacyjnym, ale bardzo często również leczniczym. Sztandarowym przykładem tego typu produktów mogą być preparaty przeznaczone do cery trądzikowej, które z jednej strony pomagają w pozbyciu się przyczyn trądziku, a z drugiej strony łagodzą jego typowe objawy. Innym przykładem dermokosmetyków mogą być preparaty dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry lub na łuszczycę. Różnego rodzaju balsamy do nawilżania skóry czy emulsje do mycia, na przykład produkty marki Cetaphil, sprawdzą się przy pielęgnacji skóry wrażliwej, podatnej na powstawanie różnego rodzaju stanów zapalnych, które są typowym stanem w przebiegu tego typu chorób skórnych.

Dermokosmetyki działają zatem w dwojaki sposób. Z jednej strony pielęgnują naszą skórę, tak samo jak inne kosmetyki, z drugiej strony wykazują działanie lecznicze, pozwalając neutralizować objawy różnego rodzaju chorób lub stanów zapalnych, które mogą dotknąć każdego, w każdym momencie naszego życia. Z dermokosmetyków najczęściej korzystają zatem osoby, które cierpią na jakiegoś rodzaju alergie, zmagają się z objawami atopowego zapalenia skóry, z łuszczycą, z trądzikiem młodzieńczym lub zwyczajnie ich skóra w negatywny sposób reaguje na klasyczne, ogólnodostępne kosmetyki. Przykładem takich dermokosmetyków przeznaczonych dla osób o skórze wrażliwej, mogą być wspomniane już wcześniej preparaty marki Cetaphil, które znaleźć można na http://aptekaodpokolen.pl/pol_m_Cetaphil-258.html. Wśród nich znajdziemy produkty dedykowane dla osób o skórze suchej, przetłuszczającej się, normalnej lub mieszanej, produkty kosmetyczne dla niemowląt i dzieci o wyjątkowo delikatnej skórze czy dla osób o skórze bardzo suchej i podrażnionej.

Ze względu na sposób działania i częściowo lecznicze właściwości, dermokosmetyki to produkty najczęściej sprzedawane w aptekach, choć niekiedy takie preparaty można znaleźć również w dobrze zaopatrzonych sklepach z kosmetykami. Jeśli chodzi o kremy, balsamy, emulsje czy specjalne chusteczki marki Cetaphil, produkty tej firmy powinna mieć w swojej ofercie każda dobrze zaopatrzona apteka, również apteki internetowe. Te ostatnie podmioty nie mogą sprzedawać leków na receptę, dlatego ich oferta obfituje w wiele różnych dermokosmetyków, suplementów diety, środków opatrunkowych czy aparatów medycznych, których sprzedaż wysyłkowa jest w naszym kraju całkowicie legalna. Jeśli zatem szukamy tańszych dermokosmetyków, wiele z nich znajdziemy właśnie w aptekach internetowych i specjalistycznych sklepach z dermokosmetykami.