Ślub to jedyna taka ceremonia w życiu. Dla wielu z nas jest ona niezwykle istotna oraz poruszająca, dlatego organizacja wesela oraz ceremonii zaślubin zabiera zawsze tyle czasu. Jednym z zadań jest dekoracja kościoła oraz sali weselnej. Kościoły często są zdobione przez profesjonalnych dekoratorów wnętrz, jednak warto posłużyć się swoją wyobraźnią oraz kreatywnością i samodzielnie udekorować wnętrze. Warto zwrócić uwagę na te podstawowe elementy!

Najpiękniejszy kościół

Zazwyczaj pary młode decydują się na ślub we własnej parafii. Jednak nie zawsze kojarzy się ona najlepiej, a jej architektura nie zawsze zachwyca. Warto wiedzieć, że ślub można wziąć również w parafii innej. Dla wielu z nas jest to jeden z najpiękniejszych dni w życiu, dlatego należy zapamiętać go jak najlepiej. Czasem nawet dekoracja kościoła nie musi być aż tak bogata, ponieważ sama jego architektura „robi” cały efekt.

dekoracja kościoła Możliwości

Należy też pamiętać, że nie możemy pozwolić sobie na wszystko co chcemy jeśli chodzi o wystrój kościoła na ceremonię ślubną. Dlatego też decydując się na dany kościół musimy na samym początku zapytać o możliwość dekoracji. Często to np. siostry z parafii dekorują kościół, jednak nie muszą one być otwarte na Twoje propozycje. Tu ważna jest sztuka negocjacji! Warto jednak mieć na uwadze, że dekoracja kościoła zawsze jest skromna oraz subtelna.

Nie jeden ślub

Kolejną ważną kwestią jest to, że w ciągu jednego dnia zazwyczaj odbywa się kilka takich ceremonii, a przecież nikt co godzinę nie będzie zmieniał dekoracji. Dlatego też te są stałe dla wielu par. Jeśli chcemy samodzielnie udekorować kościół, powinniśmy omówić to dokładnie z pozostałymi parami. Często nasze gusta różnią się między sobą, należy jednak dojść do pewnych punktów wspólnych i trzymać się ich. Z pomocą zawsze mogą przyjść profesjonalni dekoratorzy, którzy pomogą rozwiązać problem dotyczący ozdobienia kościoła.

Mały wywiad

Jeśli nadal mamy wątpliwości, co do wyboru dekoracji i nie możemy się na nic zdecydować, możemy obejrzeć dekorację kościoła na ślub na kilka tygodni przed naszą datą. Taka dekoracja zawsze zostaje przynajmniej na godzinkę po wszystkich ceremoniach i jest to czas, który warto wykorzystać. Wówczas dowiemy się, na co możemy sobie pozwolić, jakie rozłożenie dekoracji sprawdza się najlepiej oraz jakie kolory dobrze wypadają w danym wnętrzu parafii. Dekorowanie kościoła może okazać się świetną zabawą oraz chwile odprężenia przed tak ważnym dniem, warto jednak do wszystkiego podchodzić z rozsądkiem oraz umieram. W końcu im mniej, tym lepiej!