Dziś latamy coraz częściej i dalej, samolot przestał być elitarnym, a stał się zwykłym i łatwo dostępnym środkiem transportu. Każda wyprawa łączy się jednak ze stresem, spakowania wszystkiego co niezbędne tak, by nie przekroczyć określonego limitu wagowego. Różni przewoźnicy mają różne limity, ale zawsze ma się wrażenie, że mała ilość tego co spakowaliśmy waży za dużo.

Problemy przed lotem

WalizkiPrzechodząc odprawę na lotnisku najpierw zdajemy bagaż, który jest dokładnie ważony. Każdy kilogram więcej to dodatkowe nagłe koszty. Gdy przed nami długi lot, to każdy dodatkowy element, który będzie potęgować stres daje się wyjątkowo silnie odczuć. W domach przeważnie ważymy bagaż, jednak ważenie na wadze łazienkowej często nie jest akuratne. Łatwo jest się pomylić o kilogram lub dwa i mieć spory oraz kosztowny problem na lotnisku, zanim podróż nawet się zaczęła. Wagi bagażowe na lotnisku często mogą niemile zaskoczyć. Inwestujemy w profesjonalne walizki, jednak na oko nie da się zawsze oszacować ile co waży. Pakowanie to proces eliminacji najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak w podróż nie bierze się tylko praktycznych przedmiotów, zabieramy zawsze cząstkę siebie, a na miejscu kupujemy pełno drobnych dodatków, które zwiększają wagę. Elementem, w który warto zainwestować są wagi bagażowe. Małe „hakowe” wagi bagażowe zajmują niewiele miejsca pozwalając na szybkie i dokładne zważenie bagażu przed lotem. Nie trzeba manewrować na łazienkowej wadze i przerzucać bagażu z ręki do ręki starając się zobaczyć wynik.

Mała waga rozwiązaniem dużego problemu

Wagi bagażowe to dodatek, na który przeważnie nie zwraca się uwagi. Każdemu, kto często lata z pewnością zdarzyło się wyrzucać do najbliższego kosza „zbędny balast” lub płacić dodatkowo za nadmiar. Małe wagi bagażowe to element, który powinien podróżować z nami. Spakowanie się i zważenie bagażu w domu da nam punkt wyjścia, jednak jeśli zamierzamy dużo kupić w miejscu, do którego jedziemy, to mała waga da nam pewność, że spokojnie przejdziemy odprawę.