Nagrywanie filmów w sytuacjach ekstremalnych - na to nie pozwoli zwykła kamera lub nawet mniejsza kamera cyfrowa. Dlaczego? Ponieważ wykorzystywanie zwykłych kamer jest nieporęczne.

goproCo gorsza, takie kamery nie radzą sobie ze stabilizacją obrazu, co jest nie do przyjęcia w przypadku chociażby jazdy rowerem czy lotu ze spadochronu - to właśnie w takich sytuacjach wykorzystuje się słynne kamery GoPro. Takie kamery zwykle przytwierdzane są do kasków - producent oferuje specjalne stelaże i uchwyty, aby móc bez problemu nagrywać swoje wyczyny. Kamera nie zajmuje żadnej dłoni, przez co wykorzystywana jest przez sportowców oraz kierowców.

GoPro to nie tylko sport. Często wykorzystuje się ją w autach lub motocyklach. Wystarczy naładować akumulator kamery, przymocować ją do stelaża i włączyć - oraz jest już nagrywany. I to w jakości HD! Wiele osób potwierdza, że do wyczynowego nagrywania GoPro jest po prostu najlepsze. Mówią o tym nie tylko specjaliści, ale także zwykli użytkownicy, którzy z tych kamer korzystają już na całym świecie.