Laptop jest komputerem, który nie wymaga podłączania klawiatury zewnętrznej. Z powodzeniem można korzystać z klawiatury będącej elementem tego komputera. Warto pamiętać jednak o jednym. Jak każda klawiatura i klawiatura laptopa może ulec zużyciu. 

Klawiatury do laptopów są oczywiście bardziej trwałe niż klawiatury zewnętrzne, używane w komputerach stacjonarnych. Nie ma w tym nic dziwnego - klawiatura laptopa musi być lepsza, z uwagi na to, że ewentualna wymiana takiej klawiatury jest po prostu trudna i wymaga rozebrania komputera. Amator nie jest w stanie wykonać tej pracy samodzielnie. 

Inna sytuacja jest z klawiaturami zewnętrznymi. Wymiana jest oczywista - odłączenie wtyczki USB i podłączenie w ten sam sposób nowej klawiatury wystarczą, by móc cieszyć się nową, sprawną klawiaturą. Z uwagi na to, iż klawiatury do laptopów mogą ulec zużyciu, warto rozważyć zakup klawiatury zewnętrznej i podłączenie jej do laptopa. Oczywiście taka klawiatura może być użytkowana w domu czy firmie - nikt nie będzie nosił jej wraz z komputerem, ale i to pozwoli oszczędzić klawiaturę laptopa i opóźnić jej ewentualne uszkodzenie. Nie bez znaczenia jest również coś jeszcze. Zewnętrzną klawiaturę do laptopa można zamontować na wysuwanym elemencie biurka, co poprawi komfort pracy na komputerze.

Klawiatury zewnętrzne kojarzone są przede wszystkim z komputerami stacjonarnymi. Warto jednak rozważyć zakup takiej klawiatury do laptopa i korzystanie z niej w warunkach domowych lub firmowych. Zakup takiej klawiatury to niewielki wydatek, sens zakupu jest spory. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, poprawić sobie komfort pracy na laptopie i oszczędzać dzięki temu klawiaturę, która jest stałym elementem komputera.