Zadbajmy o siebie

Która z pań nie marzy o pięknej, smukłej sylwetce. Ciało ludzkie niestety ma to do siebie, że nie potrafi się kształtować wyłącznie siłą umysłu.. Aby mieć jędrne i sprawne ciało należy czynnie spędzać czas. Rozczarują się tutaj młode, zabiegane mamy, które codziennie przenoszą tonę ciężarów. Ćwiczyć należy ogólnorozwojowo. Tylko dobrze i ‘sprawiedliwie’ rozłożony wysiłek przyniesie oczekiwane rezultaty- płaski brzuch, podniesione posladki, sprężyste mięśnie rąk i nóg. 

Dla pań nie jest wskazany długi trening biegowy, ze względu na możliwe obciążenia kręgosłupa i miednicy. Szkielet kobiety i mężczyzny zasadniczo się różnią- to panowie są lepiej przystosowani do długiego biegu. Dla płci pięknej najkorzystniejszy jest fitness, stretching, aerobik, ćwiczenia lekko wysiłkowe.  Jeżeli która z pań nie wyobraża sobie życia bez joggingu, powinna robić w trakcie biegu przystanki na krótkie rozciąganie i odpoczynek. Mężczyźni nie mają problemu z podskakującym biustem (no, a przynajmniej większość z nich…), za to biuściaste sportsmenki zaopatrują się w specjalne staniki do biegania.  Biust leży w nich stabilnie i nie przeszkadza właścicielce w czasie uprawiania sportu. 

Miłośniczki ruchu równie chętnie kupują specjalną odzież termoaktywną. W prawdzie nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale stroje wykonane z nowoczesnych tkanin są trwałe i posłużą wiele lat. Idealne dla kobiet są ubrania produkowane wyłącznie z myślą o kobiecym ciele- taką odzież mają w swojej ofercie Gatta Active, Under Armour, Adidas. Do uprawiania fitness idealne będą koszulki bezrękawniki z wszytymi specjalnymi siateczkami wspomagającymi wentylację. Do biegania i wysiłku na świeżym powietrzu najlepsze będą bluzy odprowadzające wilgoć z wewnętrzną warstwą szczotkowaną, która zatrzymuje ciepło. Ubrania z nowoczesnych materiałów dopasowują się idealnie do kształtu ciała i podtrzymują mięśnie. Te panie, które maja długie włosy mogą ujarzmić niesforne kosmyki sportowymi opaskami, które świetnie przytrzymują włosy, stabilnie trzymają się głowy,  ale nie uciskają naczyń krwionośnych.