Wyjątkowa sztuka scrapbookingu

Ręcznie zrobione prezenty, dekoracje czy nawet ubrania to podwójna radość płynąca z samego procesu tworzenia jak i później obdarowywania bliskich. Dziecięce laurki i własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to pamiątki, które nasze babcie i mamy chowają w szufladach latami, wyjmując od czasu do czasu podczas rodzinnych zjazdów i wspominek. Dziś pomówimy o sztuce scrapbookingu, która pozwoli nam stworzyć unikatowe rękodzieła i przeniesie nas choć na chwilę do tych dziecięcych chwil dekorowania i tworzenia laurek.

Czym jest scrapbooking?

Album scrapbookingowyScrapbooking to sztuka własnoręcznej dekoracji i tworzenia albumów ze zdjęciami, zaproszeń i pamiątek rodzinnych. Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych moda przywędrowała na dobre w latach 90 do Europy, gdzie do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od tej pory ogromna ilość materiałów ozdobnych i artykułów do scrapbookingu i decoupage zalała nasz kontynent dzięki czemu możemy wejść w ten wspaniały świat i stworzyć coś pięknego.

Jak zacząć?

Najprostszą formą scrapbookingu jest oczywiście samo ozdabianie albumów ze zdjęciami, które zapoczątkowało ten trend. Nożyczki, klej i trochę kolorowego papieru to wszystko czego będziemy potrzebować na początku swojej scrapbookingowej przygody. Już z tak podstawowych materiałów możemy przygotować niezwykłe wycinanki i kolorowe elementy, które przyozdobią karty rodzinnego albumu lub weselnej księgi gości. Bardzo dużym plusem scrapbookingu jest to, że aby rozpocząć swoją przygodę nie trzeba mieć dużych umiejętności plastycznych czy artystycznych. W internecie znajdziemy wiele gotowych wzorów do przerysowania i wycięcia, które odpowiednio wykorzystane z pewnością będą robić wrażenie.

Sposób na wyjątkowe zaproszenie

Kolejną ciekawą gałęzią scrapbookingu jest własnoręczne przygotowanie zaproszeń. Ślub, urodziny, komunia czy chociażby chrzest to idealne okazje na wykorzystanie scrapbookingu w zaproszeniach i kartkach. Dziurkacz, wstążka i odrobina naklejek a do tego piękne dżety samoprzylepne i jesteśmy w stanie stworzyć dosłownie małe cudeńka. Szczególnie warto zaopatrzyć się właśnie w dżety samoprzylepne, które są niezwykle łatwe w wykorzystaniu i zdobnictwie. Ta najprostsza w forma ozdobnika to wyjątkowy element, który z powodzeniem możemy stosować nie tylko w tworzeniu zaproszeń, ale także przy ozdabianiu pudełek, kartek urodzinowych i dekoracji okolicznościowych. Wykorzystane w ten sposób cyrkonie i dżety samoprzylepne będą wyglądały estetycznie i nadadzą dekoracji eleganckiego wydźwięku.