samochód, wycieraczki

Wycieraczki dla komfortu jazdy

Czyste szyby są niezbędne do bezpiecznego prowadzenia auta. Czasami podróż jest utrudniona przez dość specyficzne warunki atmosferyczne- deszcz, śnieg, mżawkę. Na te problemy mogą pomóc tylko sprawne wycieraczki. Dobrze dobrane pióra zapewnią komfort jazdy i dobrą widoczność.

Stan wycieraczek trzeba regularnie kontrolować. Kierowca musi sprawdzić do jakiś czas, czy na pewno dobrze przylegają oraz w jakim stopniu zbierają wodę (jeśli nie ma ku temu warunków, można to sprawdzić po prostu polewając szybę wodą). Istotna jest także jakość ich wykonania. Najtańsze wycieraczki z marketu nie posłużą długo, dlatego trzeba liczyć się z ich ponownym szybkim zakupem. Dużo bardziej opłacalna jest inwestycja w markowe pióra, które posłużą długi czas. Nowoczesne wycieraczki Bosh są produkowane z bardzo wytrzymałych materiałów i przede wszystkim- nie zacinają się jak te stare. Zaawansowane techniczne modele posiadają konstrukcję bezprzegubową, która zwiększa efektywność ich pracy.

Na co zwrócić uwagę?

[caption id="attachment_4635" align="aligncenter" width="400"]Wycieraczki bosh na: Wycieraczkidoszyb.pl Wycieraczki bosh na: Wycieraczkidoszyb.pl[/caption]

Wycieraczki, które nie posiadają przegubu różnią się już na pierwszy rzut oka. Za ich odpowiednie przyleganie do szyby odpowiada szyna stabilizująca. Wycieraczki Bosh są wykonane z dwóch rodzajów gumy, dzięki czemu bardzo dobrze zbierają wodę i nie pozostawiają śladów na powierzchni szyby. Same wycieraczki są pokryte dodatkową warstwą antypoślizgową, która ułatwia płynne przesuwanie się pióra po szybie. Dodatkowym plusem modeli bezprzegubowych jest aerodynamiczny kształt, który minimalizuje opory powietrza. Oprócz tego, wycieraczki Bosh są dobrze zaprojektowane wizualnie, dlatego pasują do każdego samochodu.

Pióra, które posiadają konstrukcję bezprzegubową dopasowują się do każdej szyby, bez względu na jej krzywiznę. Sprawdzają się także w trakcie szybkiej jazdy, ponieważ przechodzące przez spojler wycieraczek powietrze automatycznie dociska pióra do powierzchni szyby. Wycieraczki produkowane z zaawansowanych technicznie materiałów mają żywotność nawet o 30 procent większą od klasycznych modeli produkowanych z jednego tylko typu gumy. Przed zakupem należy sprawdzić sposób mocowania wycieraczek we własnym samochodzie. Producenci oferują różne metody, min. fabryczny, uniwersalny i tzw. multiclip. Najlepiej wybierać modele, które posiadają specjalne adaptery umożliwiające montaż w różnych markach. Pióra bezprzegubowe są coraz częściej montowane fabrycznie przez producentów samochodów. Ich montaż nie jest trudniejszy od standardowych wycieraczek, a co najważniejsze, instrukcja wymiany nowoczesnych modeli jest dostępna nawet na specjalnych aplikacjach.