Warto mieć jakieś hobby. Zajmuje ono wolny czas, ubogaca o doświadczenia, daje pasję, rozwija kreatywność i chęć do działania. Takim hobby jest też rękodzielnictwo, na przykład tworzenie biżuterii. To zajęcie, które nie wymaga umiejętności, czy nauki. Wystarczy trochę manualnych zdolności, kreatywności i chęci do tworzenia rzeczy pięknych. Na początku wystarczą żyłki i gumki do bransoletek, koraliki oraz kamienie do biżuterii. Już z ich pomocą można stworzyć rzeczy niepowtarzalne.

Robienie biżuterii jest łatwe

Niektóre pasję mogą być naprawdę drogie, zwłaszcza jeśli mamy tutaj na myśli sporty wyczynowe, czy ekstremalne. Inne są o wiele tańsze, ale dają radość, koją nerwy, ubogacają o doświadczenia. Dzięki nim można zapomnieć o rutynie dnia codziennego. Takie jest rękodzielnictwo, które rozwija kreatywność i buduje manualne umiejętności. Żeby zacząć tworzyć biżuterię, to na początek naprawdę nie trzeba dużo: drut, gumki, koraliki, perełki i kryształki, kamienie do biżuterii, szczypce o różnych końcówkach. Z czasem, gdy to hobby przypadnie nam do gustu, można poszerzać swój jubilerski dobytek.

kamienie do biżuteriiOd czego zacząć?

Jeśli decydujesz się na robienie biżuterii, to pewnie ta materia jest Ci bliska, Pewnie w domu sama masz sporo błyskotek, na które być może wydałaś fortunę. Domowe jubilerstwo z wykorzystaniem prefabrykatów, srebrnych elementów, kamieni do biżuterii szlachetnych, naturalnych i półszlachetnych jest zdecydowanie tańsze, aczkolwiek bardziej pracochłonne. Plusem jest, że możesz stworzyć błyskotkę całkowicie w swoim guście i zamyśle. Możesz zacząć od śledzenia innych rękodzielniczych mistrzów, którzy chwalą się na swoich blogach i kanałach swoimi cudami. Niejednokrotnie piszą także o tym, jak oni sami zaczynali i co wykorzystują do tworzenia kolczyków, bransoletek, czy wisiorów. W sieci nie brakuje sklepów, które sprzedają koraliki i kamienie do biżuterii oraz wszystkie potrzebne żyłki i dodatki. To tysiące przedmiotów, które można wykorzystać w swoich projektach.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Tak naprawdę jest tego niewiele i większość z tych narzędzi można znaleźć w domowej skrzynce z narzędziami. Najważniejsze są szczypce do nabierania i do cięcia oraz obcążki. Jeśli chcesz tworzyć kolczyki, to będą Ci też potrzebne bigle różnego rodzaju oraz drucik do naszyjników. Pomysły na własnoręcznie robioną biżuterię przyjdą Ci do głowy same, a z myślą praktyka czyni mistrza, będą one za każdym razem lepsze i wymyślniejsze.