Warsztaty Lego - co zrobić z klocków?

Jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci na całym świecie są klocki. Już od wielu pokoleń cieszą się uznaniem zarówno rodziców, jak i maluchów. Na przestrzeni lat przeszły długą ewolucję, ale ich idea cały czas pozostaje niezmienna. Łączenie poszczególnych elementów i tworzenie najróżniejszych konstrukcji sprawia wszystkim dzieciom mnóstwo zabawy. Od lat w dziedzinie klocków króluje duńska firma Lego, której wyroby można spotkać praktycznie w każdym zakątku świata. Dziś Lego to nie tylko klocki, ale ogromne zjawisko popkulturowe. Powstają kolejne filmy animowane z postaciami z tego świata, organizowane są także warsztaty Lego dla najmłodszych. Stworzono nawet tematyczne parki rozrywki zwane Legolandami.

Wpływ i znaczenie klocków Lego

Klocki to nie tylko wspaniała zabawa, która potrafi zająć dziecko na długie godziny. Są również doskonałą metodą do kształtowania wielu ważnych umiejętności, zwłaszcza u maluchów. Budowanie konstrukcji z klocków ogranicza tylko wyobraźnia małego budowniczego. Warto zachęcać dziecko, aby nie ograniczało się jedynie do budowania pojazdów z instrukcji dołączonej do danego zestawu, lecz wymieszało wszystkie części i stworzyło coś zupełnie indywidualnego. Niezbędna w tym wypadku jest uwaga rodziców i ich aprobata. Życzliwy komentarz zachęci malucha do dalszej pracy, ale nie należy przesadzać i reagować za każdym razem potokiem komplementów i zachwytów. Nie bez znaczenia jest także rozwój umiejętności manualnych, które zwłaszcza w przypadku najmłodszych mają ogromne znaczenie.

Oryginalne formy zabawy

Zainteresowanie, jakim cieszą się klocki sprawiły, że oferta związana z tą tematyką coraz bardziej się powiększa. Jedną z ciekawszych form są warsztaty Lego dla małych konstruktorów. Będą stanowiły doskonałą okazję do poznania rówieśników podzielających ich pasję. Z pewnością warsztaty Lego sprawią, że maluchy rozwiną swoje umiejętności konstruktorskie i zaczną budować jeszcze większe struktury. Takie zajęcia to nie tylko jednak zabawa, ale również forma nauki, także dla nieco starszych dzieci. Kilka lat temu firma stworzyła specjalne serie edukacyjne, które można wzbogacać o elementy automatyczne. Na warsztatach Lego uczestnicy uczą się ich wykorzystywania, a nawet poznają podstawy programowania tworząc własnego, interaktywnego robota. Jeżeli zastanawiasz się nad ciekawymi zajęciami dodatkowymi dla swojej pociechy to taki kurs będzie strzałem w dziesiątkę.