Współcześnie widząc kobietę z niemowlęcym wózkiem nie od razu można się domyślić czy jest ona młodą mamą czy tylko ciocią, babcią albo nianią owego malucha. Trik projektantów mody, który umożliwia niedowierzanie w tej materii spowodowany jest fikuśnymi fasonami w jakich dostępne są bluzki do karmienia. Nie muszą one już kojarzyć się z obszernymi rozmiarami koszulowych wzorów lecz stanowić eleganckie kreacje wyposażone na przykład w błyskawiczne zamki na wysokości biustu. Widząc takie ubranie łatwo jest ulec złudzeniu, że nie chodzi w nim o szybki dostęp do źródła pokarmu lecz ozdobny wzorzec podkreślający kobiece walory, zgodny z trendami nowoczesnej mody.

Nic nadzwyczajnego

Współczesne młode mamy bez względu na swój wiek to atrakcyjne kobiety, aktywne w każdej sferze życiowej. Chcąc zapewnić dziecku naturalny pokarm nie muszą wcale rezygnować z pracy. Mężczyzna realizujący urlop tacierzyński może przywieść niemowlę do mamy w trakcie przysługujących jej przerw, a dzięki fantazji i zapotrzebowaniu na nowatorskie rozwiązania, praktyczne bluzki do karmienia niczym nie różnią się na pierwszy rzut oka od modowych hitów dostępnych w tradycyjnych sklepach. Dzięki temu zacierają się granice pomiędzy wyglądem matek karmiących, a innych pań.

Dla chcącego nic trudnego

Kobieta pragnąca robić karierę nie jest już stawiana przed wyborem pracy ponad macierzyństwo. Jeśli bardzo tego chce ma prawo do dyskrecji w sferze swojej nowej życiowej roli. Prorodzinna polityka i ochrona prywatności zabraniają podważania kompetencji ze względu na karmienie piersią. Kopertowe ułożenie podwójnego materiału dodaje bluzkom do karmienia niezwykłego uroku. Wzory te przejmowane przez inne panie w naturalny sposób zacierają granice wizerunku pomiędzy karmiącymi mamami, a innymi kobietami, obu grupom dodając elegancji.

Podstawa komfortu psychicznego

Nawet jeśli świeżo upieczona rodzicielka wcale nie chce szybkiego powrotu do pracy, nie oznacza to, że w domu albo na spacerze ma wyglądać niemodnie. Postępowe bluzki do karmienia pozwalają na realizację owej powinności bez konieczności pokazywania piersi jakimkolwiek innym ludziom. Zapewniają więc intymny komfort nawiązywania relacji z dzieckiem w dowolnym miejscu. Fakt ten zmienia podejście do aktywności młodych mam i pozwala nie wierzyć w błyskawiczne efekty powrotu do smukłej sylwetki już w okresie połogu. Nawet gdy wiemy, że kobieta to młoda mama, dzięki nowoczesnym bluzkom do karmienia mamy prawo niedowierzać.