Aby móc skutecznie palić fajkę na najbardziej podstawowym poziomie, potrzeba tylko kilku rzeczy. Potrzebna jest sama shisha, do tego jakieś naczynia (zwane cybuchami) na paloną mieszankę i węgiel oraz sposób na wydobycie dymu z fajki wodnej – czyli wąż z ustnikiem. Poza tym wszystkie inne akcesoria do shishy są wyłącznie sposobem na poprawę jakości doświadczenia palenia fajki wodnej i jako takie są zupełnie opcjonalne. Co oczywiście nie oznacza tego, że nie warto ich mieć – wręcz przeciwnie. Rynek fajek wodnych wypełniony jest intrygującymi opcjami, z których wszystkie mają na celu poprawę sesji palenia lub ułatwienie uzyskania idealnie gładkiego dymu. W tym przewodniku omówimy kilka akcesoriów do fajki wodnej, które naszym zdaniem znacznie poprawią kolejną sesję z shishą.

Ulepszony cybuch

dziewcztna i shisha

Jeśli chcemy ulepszyć cybuch shishy, dostępnych jest wiele opcji. Jednymi z najbardziej godnych uwagi są cybuchy Vortex Bowl i Phunnel Bowl. Ogólnie rzecz biorąc, każdy lepszej jakości cybuch sprawdza się świetnie, gdy palimy mokrzejsze lub bardziej soczyste mieszanki czy melasy, takie jak na przykład Starbuzz, Fantasia, czy Tangiers. Powodem, dla którego działają tak dobrze, jest to, że w stosunku do tradycyjnych cybuchów mają lepiej umieszczone otwory zasysające dym. Zapobiega to kapaniu soku z melasy na fajkę podczas palenia. W ten sposób nie tylko uzyskujemy gładszy, bardziej aromatyczny dym, ale także skracamy, jaki trzeba poświęcić na czyszczenie fajki po zakończeniu sesji palenia. Jeżeli więc chodzi o akcesoria do shishy, w pierwszej kolejności polecamy zakup nowego, ulepszonego cybucha.

Ulepszone węże

Największym problemem związanym z większością węży jest to, że albo bardzo się brudzą, albo trzymają smaki poprzednich sesji palenia ze względu na zalegające w nich pozostałości. Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu byłoby wypłukanie węża, prawda? Problem polega na tym, że wielu węży nie można myć ze względu na materiały, z których są zbudowane. Na szczęście dobre sklepy oferujące akcesoria do shishy mają rozwiązanie tego problemu w postaci ulepszonych węży, np. tutaj https://shishasklep.pl/pol_m_Akcesoria-do-shishy-1316.html Jeśli chcemy ulepszyć ten aspekt naszej fajki wodnej, najlepiej postawić na takie węże, które bez problemu da się myć. Dwoma naprawdę świetnymi wężami są Nammor Washable i Lulava. Nammor jest bardziej tradycyjnie zaprojektowanym owiniętym wężem z plastikową podszewką. Ta podszewka pozwala na mycie węża bez uszkodzenia go.Wąż Lulava jest za to bardzo prosty w użyciu. Zbudowany jest z dwóch części, które są w 100% usuwalne i składają się z anodyzowanego aluminium oraz plastikowej rurki. Wąż Lulava jest przeznaczony do łatwego czyszczenia, a nawet do mycia w zmywarce.