Wszyscy doskonale znamy sposoby naszych babć oraz mam, które na przeziębienie serwują nam jako pierwsze niż w przypadku leków przepisanych od specjalisty. Warto wymienić kilka z nich, tym bardziej, że są naprawdę pomocne i pozwalają w naturalnych sposób pożegnać się z niechcianą infekcją w czasie okresie jesieni czy też zimy. Przedstawimy Wam te naprawdę skuteczne i sprawdzone oraz chętnie stosowane również w dzisiejszych czasach. Zapraszamy!

Inhalacja

Czy wy również z dzieciństwa pamiętacie gorącą wodę w misce i waszą głowę pochyloną w jej stronę, przykrytą ręcznikiem? Ta słynna parówka to świetny sposób na przeziębienie, o którym od dawna wiedziały nasze babcie. Gorąca woda w postaci pary świetnie działa na wydzielinę w nosie, w zatokach czy gardle, rozpuszczając ją i usuwając z organizmu. Oprócz tradycyjnej miski z gorącą wodą polecamy specjalne inhalatory dla dzieci, które są mniej czasochłonne do przygotowania babcinego rytuału. Inhalator dla dzieci jak i dorosłych po włączeniu po paru sekundach sam produkuje parę wodną, która dostaje się do naszych dróg oddechowych za pomocą specjalnej szczelnej maseczki.

Witamina C

Dostępna pod różną postacią w aptekach jak i naturalnie występująca w owocach cytrusowych jak cytryny, maliny czy grejpfrut. Nasze babcie od zawsze do łóżka serwowały nam gorącą herbatę z cytryną, a my dalej nie odchodzimy od tego pomysłu poza jedną zmianą. Warto pamiętać, że sok cytrynowy po dodaniu do gorącej herbaty traci swoje właściwości, zatem stosujmy płynną witaminę C nie do gorącego, ale już do schłodzonego napoju. Witamina C to substancja, która świetnie działa na układ nerwowy i wspomaga organizm podczas walki z przeziębieniem. Pamiętajcie o niej podczas każdego przeziębienia i nie tylko.

inhalatory dla dzieciCzosnek

Niezwykle intensywny i długo utrzymujący się zapach od zawsze zniechęcał wielu z nas do stosowania go podczas choroby, gdy to nasza mama czy też babcia stanowczo nalegały. Okazuje się, że miały rację! Czosnek działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie, który w kontakcie z pasożytami usuwa je z naszego organizmu i nie pozwala na dłuższe zagnieżdżenie się w naszym organizmie. Dodawany często w zwykłej formie do obiadu lub w formie syropu. Aby zabić jego nieprzyjemną woń oraz smak dodawano do niego słodki malinowy sok. Na zdrowie!

Probiotyki

Poprawiają działanie układu odpornościowego i tworzą naturalną barierę dla szkodników spotkanych w naszym organizmie podczas klasycznego przeziębienia. Zdrowe bakterie można spotkać w jogurcie i w suplementach do zakupu w aptekach. Dawniej zsiadłe mleko, teraz jogurty z bakteriami lactobacillus casei to najczęściej stosowane probiotyki na rynku.