Do zabezpieczania opakowań kartonowych lub ładunków wielkogabarytowych przewożonych na paletach EURO, zamiast tradycyjnych taśm klejących o ograniczonej wytrzymałości, spedytorzy używają specjalistycznych taśm polipropylenowych lub poliestrowych. W odróżnieniu od klasycznej taśmy klejącej, taśma spinająca jest węższa, ale bardziej wytrzymała. Taką taśmę można kupić w szpuli lub w zestawie z urządzeniem umożliwiającym szybkie bandowanie kartonów lub innych towarów pakowanych na paletach. Taśmy spinające do sprawdzony i ekonomiczny sposób na dodatkowe zabezpieczanie opakowań kartonowych, zwłaszcza tych o większych gabarytach, a także na spinanie ze sobą przedmiotów/opakowań transportowanych na paletach.

Taśmy polipropylenowe

To najpopularniejszy i jednocześnie najtańszy rodzaj taśm spinających obecnie dostępnych w sprzedaży. Do spinania/bandowania kartonów na paletach prócz taśmy potrzebne są jeszcze metalowe zapinki, które łączą ze sobą dwa brzegi taśmy oraz urządzenia do napinania taśmy. Wytrzymałość, jaką oferuje taśma spinająca wykonana z polipropylenu w największym stopniu zależy od jej szerokości oraz mocy naciągu. Najbardziej wytrzymałe są oczywiście taśmy szerokie. Taśmy spinające o mniejszej szerokości wykorzystuje się do bandowania opakowań kartonowych z lżejszą zawartością. Do wykonania poprawnego połączenia ładunku z paletą, prócz samej taśmy, potrzebna będzie także bandownica, napinacz i zapinki druciane lub plastikowe. Taśmy spinające

Taśmy poliestrowe

Tego typu taśmy charakteryzują się znacznie większą elastycznością, przez co powszechnie wykorzystuje się je do bandowania cięższych ładunków – łączenia z paletą ciężkich przedmiotów lub opakowań kartonowych zawierających ciężkie przedmioty. W odróżnieniu od taśmy polipropylenowej, poliestrowa taśma spinająca bez problemu może zostać przecięta nożykiem, jednak znacznie trudniej ją przerwać – jest odporna na rozciąganie. Stosowanie tego typu taśm w znaczący sposób przyspiesza rozpakowywanie ładunku przewożonego na palecie, bez ryzyka jego przypadkowego rozpakowania w czasie transportu.