Suplementy diety - klucz do zdrowia

Suplementy diety to coraz popularniejsze środki wspomagania pracy organizmu, także w naszym kraju. W dzisiejszych czasach pożywienie często jest wyjałowione i posiada niewiele witamin i minerałów, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania. Substancje te są przeznaczone praktycznie dla każdego, oczywiście odpowiednie dobrane. Nawet zdrowy człowiek może, a wręcz powinien, spożywać organiczne suplementy diety, takie jak m.in.: jagody acai, acerola, czy aloes. Są one prawdziwą bombą zdrowotną i ich regularnie spożywanie może znacznie wzmocnić nasz organizm i ułatwić codziennie funkcjonowanie. 

Nie tylko dla sportowców

Suplementy diety - klucz do zdrowiaSuplementacja najczęściej kojarzy nam się z osobami aktywnymi, np. sportowcami, którzy pragną zwiększać swoje osiągnięcia i w tym celu maksymalnie korzystać z możliwości swojego organizmu. Natomiast odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb organiczne suplementy diety mogą być wsparciem także w profilaktyce osób zdrowych. Szczególnie, że dzisiaj większość z nas wykonuje pracę siedzącą, rzadko się rusza i nie przykłada dużej uwagi do prawidłowego żywienia. Skuteczne w tym przypadku mogą okazać się takie substancje, które zawierają dużą ilość witaminy C, np. acerola. Ciekawą grupą suplementów są także adaptogeny, czyli naturalne wyciągi z roślin, które mają właściwości wspierające pracę naszego układu nerwowego i wsparcie koncentracji, np. ashwagandha, czy różeniec górski. Efektem regularnego przyjmowania tych substancji jest znaczne poprawienie odporności i samopoczucia, obniżenie poziomu stresu oraz ogólna poprawa nastroju. 

 

Wsparcie układu pokarmowego

Nie ma co kryć - dzisiejsze pożywienie znacznie różni się od tego, które było dostępne jeszcze sto, czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Obecnie jedzenie dostępne w sklepach często produkowane jest masowo, w oparciu o niskiej jakości składniki. Jest także pełne niezdrowych pestycydów oraz chemicznych dodatków. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób ma problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Trudność dla naszego organizmu sprawia także odpowiednie przyswajanie witamin i minerałów. Organiczne suplementy diety regularnie spożywane mogą stanowić ważne wsparcie dla naszego układu pokarmowego - tutaj mowa szczególnie o takich substancjach jak: mięta pieprzowa, babka płesznik, karczoch, czy siemię lniane. Bardzo pomocne dla układu pokarmowego jest także regularne spożywanie aloesu - np. w formie płynnej. Jedna miarka wymieszana z wodą pita na czczo codziennie rano może pobudzić system trawienny na cały dzień.