Jeszcze kilka lat temu dostępność jakichkolwiek spawarek była znikoma - jeżeli już pojawiały się na rynku spawarki, było to spawarki transformatorowe, których wydajność pozostawiała wiele do życzenia, a i spawy nie były zbyt precyzyjne oraz wytrzymałe.

Dzięki rozwojowi techniki każdy z nas może dzisiaj zaopatrzyć się w spawarkę, która w zupełności wystarczy do zaspokojenia potrzeb przeciętnego gospodarstwa domowego.

Spawarka dla majsterkowicza?

Dla wszystkich majsterkowiczów, którzy nie chcą z każdym metalowym elementem biec do profesjonalisty, a chcieliby mieć możliwość pospawania go w domowych warunkach, warte polecenia są spawarki inwertorowe. Ich sprawność rozumiana jako czas spawania w stosunku do czasu odpoczynku urządzenia (aby się ono nie przegrzało) jest znacznie większa niż w przypadku spawarek transformatorowych. Co prawda na rynku wciąż znajdziemy "transformatory", to jednak warto dołożyć kilkadziesiąt złotych i zakupić nawet najtańszą spawarkę inwertorową, której obsługa i użytkowanie będą znacznie przyjemniejsze i efektywniejsze!

Cena?

Ile jednak taka spawarka kosztuje? Tutaj wiele zależy od producenta danej spawarki, jej mocy, czy też dodatkowych funkcji. Najtańsze modele to wydatek w okolicach kilkuset złotych, najdroższe zaś znajdziemy w cenie powyżej tysiąca!