W większości przypadków, samochód traci niemal połowę swojej wartości tuż po opuszczeniu salonu. Tak naprawdę bardzo wąskie grono ludzi w ogóle decyduje się na kupno nowego auta, gdyż ich ceny są zdecydowanie zbyt wysokie, szczególnie w porównaniu do pojazdów używanych. Główną zaletą kupna dwuśladowca prosto z salonu jest możliwość dokładnej personalizacji modelu – możemy wybrać kolor, dodatki, wyposażenie wnętrza. Niestety, nawet te udogodnienia nie są warte ogromnej ilości pieniędzy, które są wymagane do nabycia takiego samochodu. O wiele lepiej jest zakupić pojazd używany, gdyż w ten sposób zaoszczędzimy sporo pieniędzy.

Na jakie auto używane się zdecydować?

Zaśnieżony samochódBranża odsprzedaży samochodów jest bardzo rozbudowana, dlatego można cieszyć się naprawdę dużym wyborem. Oczywiście, niektóre rodzaj aut są o wiele droższe od innych, nawet jeśli nabywany je z punktu skupu. Szacuje się, że najlepszą inwestycją są używane Mercedesy, gdyż samochody te cechują się niebywałą trwałością, pozwalającą im utrzymać pełną sprawność nawet po wielokrotnej zmianie właściciela. Wyznacznik ten powinien być dla nas najważniejszy, kiedy przeglądamy oferty dotyczące pojazdów liczących sobie kilka lat. Te, chociaż zazwyczaj są o wiele tańsze niż auta nowe lub lekko używane, często mogą wymagać konkretnych napraw, aby przywrócić je do stanu użyteczności. Na szczęście, używane samochody Mercedes Benz zazwyczaj są zachwalane przez ich nowych nabywców, nie wykazując oznak żadnych, poważniejszych problemów z jakimkolwiek układem.

Przewaga samochodów używanych

Samochód można oceniać nie tylko poprzez pryzmat jego stanu technicznego, ale także komfortu jazdy. Chociaż nowe sztuki zazwyczaj posiadają najnowocześniejsze wyposażenie, to podróżowanie nimi nie zawsze należy do szczególnie przyjemnych. Prowadzenie nowego auta wiąże się z ciągłym stresem, aby nie naruszyć jego nieskazitelnego lakieru lub nie nadwyrężyć żadnej, poszczególnej części pojazdu. Jadąc tańszym samochodem nieszczególnie się tym przejmujemy, co jest w gruncie rzeczy ich dużą zaletą.

Artykuł powstał we współpracy z portalem uzywany-mercedes.pl