Równy i zdrowy uśmiech w każdym wieku

Coraz częściej rodzice zaczynają zwracać uwagę na to, jaki zgryz mają ich dzieci. Nikogo nie dziwią już aparaty ortodontyczne na zębach dzieci, u których zęby trzonowe rosną w nieodpowiedni sposób. Warto pamiętać o tym, że w ten sposób można nie tylko wyrównać dziecku uśmiech i sprawić, że będzie piękny, ale również ułatwić pielęgnację zębów, które znacznie łatwiej się myje i czyści.

 

Wizyta z dzieckiem u ortodonty

 

Aparaty ortodontyczneBardzo często to dentysta kieruje dziecko do ortodonty, ponieważ w jego opinii zęby nie rosną w odpowiednich kierunkach. Niekiedy rosną pod kątem lub zbyt daleko, albo za blisko od siebie. Z czasem, zaczynają się one od siebie jeszcze bardziej odsuwać i uśmiech nie jest już tak ładny.

W takiej sytuacji aparat ortodontyczny jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwala on pozbyć się problemu na zawsze. Co prawda, konieczne jest jego noszenie przez rok czasu, jednakże efekty takiej kuracji są zniewalające. Najlepiej z maluchem umówić się do ortodonty jak najwcześniej, kiedy tylko zauważy się problem z uzębieniem. Aparaty ortodontyczne są bowiem dofinansowywane jedynie do określonego wieku. Później, wszystkie koszty spadają już na rodziców lub opiekunów.

 

Szeroki wybór aparatów ortodontycznych dla dzieci i dorosłych

 

Kiedyś, wszystkie aparaty wyglądały dokładnie tak samo i nie prezentowały się najlepiej. Obecnie, dostępne są różnego rodzaju gumki i ozdoby, które sprawiają, że maluchy coraz chętniej z nich korzystają. Okazuje się, że aparaty ortodontyczne mogą nawet zdobić uśmiech. Ponieważ jest to powszechne i świadczy o dbałości o jakość uzębienia, nikt już nie śmieje się i nie wytyka w szkole dziecka, które wyrównuje swój zgryz za pomocą takiego aparatu.

Wzrosła bardzo świadomość w tym temacie. Nawet wiele osób dorosłych decyduje się na założenie aparatu. Tutaj zdanie lekarzy są już podzielone, ponieważ niektórzy z nich uważają, że w pewnym wieku może to bardzo szkodzić szkliwu. Zawsze jednak warto skonsultować się z dobrym lekarzem, lub ortodontom, który zakłada aparaty ortodontyczne i dopiero wówczas podjąć decyzję.

Technologie bowiem bardzo szybko się zmieniają i medycyna idzie do przodu. Nowoczesne aparaty są w pełni bezpieczne, a dzięki nim w każdym wieku można prezentować swój piękny i przede wszystkim równy uśmiech. Oczywiście, zanim na zęby założy się aparat, warto jest najpierw je bardzo dobrze wyleczyć. U osób noszących na stałe aparaty nie zawsze istnieje możliwość leczenia zębów, a najlepiej reagować zawsze od ręki, kiedy tylko pojawia się jakikolwiek problem z uzębieniem. Jeśli chcesz zaopatrzyć się w dobrą szczoteczkę soniczną, lecz nie wiesz jaką wybrać, koniecznie odwiedź Jetpik.pl i zapoznaj się z aktualną ofertą.