fotelPo ciężkim dniu pracy, czy szkoły marzymy tylko o tym, by móc spokojnie odprężyć się w domu. Wspaniale urządzony dom z pewnością nam w tym pomoże. Odpowiedni relaks z pewnością może nam zapewnić wygodny fotel. Jest to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania i to nie bez powodu. Jeśli jest dobrze wyprofilowany, obity miękkim materiałem to może przynieść dużą ulgę. Fotel, który zazwyczaj gości w salonach oprócz komfortu jaki ma zapewniać, powinien również być estetyczny i jednocześnie dekorować mieszkanie. Obecnie jest wiele rodzajów foteli i każdy z nich ma inne przeznaczenie. Dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się temu, jakie fotele są dostępne i wybrać dla siebie odpowiedni.

Fotele biurowe

Powinny znajdować się w każdym biurze, urzędzie, miejscu, w którym pracownicy siedzą przez większość czasu. Są one bardzo wygodne, odpowiednio wyprofilowane oraz zapobiegają schorzeniom kręgosłupa. Fotele posiadają bardzo wysokie oparcie, dzięki czemu oparta jest cała sylwetka. Zazwyczaj posiada też podłokietniki i regulowane siedzenie. Wygląd foteli biurowych jest minimalistyczny, w odcieniach szarości lub czerni.

[caption id="attachment_4695" align="aligncenter" width="239"]fotel biurowy Fotele biurowe na: Sardotoutlet.com[/caption]

Fotele skórzane i tapicerowane

Są to najczęściej wybierane fotele. Goszczą przede wszystkim w domach, a to ze względu na wygląd. Fotele te cechują wielość modeli oraz kolorów. Dlatego też dopasować je można do wystroju każdego wnętrza oraz upodobań każdego klienta. Fotele te służą domownikom do odpoczynku i relaksu. Wiele z nich posiada także podnóżki. Niektóre z nich posiadają również dodatkową funkcję rozkładania. Zamieniają się wówczas w małe, jednoosobowe łózko do spania.

Fotel bujany

Jest idealny do wnętrz rustykalnych. O fotelu takim marzy każda młoda mama. Kojarzy on się również ze starszymi kobietami, dziergającymi na nich sweterki dla swoich wnucząt. Jest to bardzo uroczy mebel, który posiada niezwykłą funkcję. Bardzo często są one wykonywane z wikliny lub rattanu.

Fotel papasan

Są to również niezwykle urocze fotele. Maja formę półmiska lub pucharu. Są one większe, więc zmieścić się mogą na nim nawet dwie osoby. Wspaniale będzie prezentował się w minimalistycznych wnętrzach. Jest on również świetnym urozmaicenie biurowych wnętrz.

Fotel fatty

Czyli ogromne, miękkie pufy. Idealne w pokojach młodzieżowych. Bardzo często znaleźć je można również w obiektach kultury lub w przestrzeniach, w których organizowane są różnego rodzaju imprezy. Te wielkie poduchy są bardzo wygodne i również można na nich zrelaksować się i wypocząć.