Nakrycie głowy to ważny element garderoby. Przede wszystkim chroni przed wyziębieniem – przecież to przez głowę ucieka z ciała ponad połowa ciepła. Jego wybór powinien być przemyślany i dostosowany do okoliczności. Jakie zatem czapki mają mężczyźni do wyboru?

Sportowe czapki męskie

Cienkie i przylegające do głowy. Zazwyczaj jednokolorowe lub z niewielką kolorową aplikacją, czasem z elementem odblaskowym lub w jaskrawym kolorze. Idealne do uprawiania sportów, np. do biegania, zimowej jazdy na rowerze albo jazdy na nartach.

 

Bejsbolówki z nadrukiem

Jedne z bardziej popularnych czapek męskich. Również przeznaczone do uprawiania sportów, tylko latem. Są wygodne i mają modne aplikacje oraz wyraźne napisy. Dzięki temu, że mają daszek, chronią oczy i skórę twarzy przed działaniem promieni słonecznych.

Czapka męska

Eleganckie czapki męskie do płaszcza

Poszukiwane przez panów niemal w każdym wieku chcących wyglądać stylowo i modnie. Dostępne w wielu kolorach i rozmiarach; gładkie bądź też z grubym, wyraźnym splotem. Czasem zastępowane przez kaszkiety.

Czapy zimowe z nausznikami

Jedne z bardziej efektownych czapek męskich. Idealne na trzaskające mrozy, zwłaszcza dla panów wykonujących prace w terenie. Skutecznie chronią zatoki czołowe oraz uszy przez działaniem niskiej temperatury. Według niektórych nadają mężczyźnie wygląd czerwonoarmisty.

Zimowe czapki męskie z pomponem

Grube, wełniane czapki pasujące do puchowych kurtek oraz grubych rękawiczek. Wybierane głównie przez nastolatków albo bardzo młodych mężczyzn chcących podkreślić swój chłopięcy urok. Albo młodych ojców chcących pomóc synom w męskiej identyfikacji.

Mężczyźni mają do wyboru wiele nakryć głowy. Oferta sklepów z męską odzieżą jest na tyle szeroka, że na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Wystarczy tylko dobrze poszukać, poprzymierzać, popytać o zdanie znajomych, rodziców lub partnerkę, a potem cieszyć się idealnie dobraną czapką. Jej kolorem, kształtem i wygładem, a przede wszystkim tym, że jest w ciepła i chroni przed wyziębieniem.

Artykuł powstał we współpracy z https://pamami.pl/pol_m_On_Czapki-meskie-164.html