Tenis stołowy to popularna w naszym kraju dyscyplina sportu. Nawet najmniejsza podstawówka ma przynajmniej jeden stół, na którym młodzież może rozgrywać pojedynki - czy to w ramach zajęć wychowania fizycznego, czy zabijania nudy podczas okienka w lekcjach. Ciężko sobie wyobrazić grę bez rakietki, prawda?

Niecodzienne początki

Atemi 2000

Sam tenis stołowy to dość młody sport - jego początki datowane są na lata '80 XIX w. Co ciekawe, na początku nie istniały dedykowane akcesoria do gry - co nie dziwie, skoro był traktowany jako gra towarzyska dla znudzonej, wiktoriańskiej socjety. Ówczesnym graczom wystarczyły przedmioty codziennego użytku - książki i piłeczki golfowe. Sprawy zmieniły się, gdy ten rodzaj aktywności nabrał na popularności i rozpowszechnił się wśród szerszej publiki. Wtedy na rynku pojawiły się dedykowane rakietki obite kauczukiem oraz piłeczki z celuloidu.

Profesjonalny sprzęt dziś

Ping pong dziś nie jest już zwykłą rozrywką, a pełnoprawnym sportem i jedną z konkurencji olimpijskich. Tak więc i sprzęt używany do gry zmienił swój charakter - szczególnie ten dla profesjonalistów. Ci mogą być wybredni - dla nich powstają takie rakietki jak Atemi 2000 od Proline. Jakkolwiek każdy - nawet niedzielny gracz - może się nią posługiwać, to dopiero w rękach mistrzów subtelne dla laików szczegóły nabierają mocy. Rakietka Atemi 2000 złożona jest z pięciu warstw sklejki, pochodzących od trzech, starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna. Zastosowana kombinacja utrzymuje balans między szybkością a statecznością - nadając się tak do działań obronnych, jak i ataku. Prócz najwyższej jakości okładzin ofensywnych IPPON oraz gąbki o grubości 2,2mm, Atemi 2000 charakteryzuje się systemem APS - Additional Power System. Dzięki odpowiedniemu wydrążeniu rączki, punkt ciężkości rakietki jest przesunięty bliżej deski. Daje to odpowiednie czucie piłki bez utraty prędkości, co doceni każdy profesjonalny gracz tenisa stołowego.

Czy to wszystko?

Nie, to na pewno nie jest ostatnie słowo, jakie powiedzą producenci przyrządów do tenisa stołowego - choć pewne rzeczy pozostaną niezmienne choćby z racji przepisów. 85% deski w rakietce musi być wykonane z drewna, a w zawodach klasy międzynarodowej okładziny mogą być wyłącznie koloru czerwonego i niebieskiego. Nim jednak pojawi się kolejny przełom w dziedzinie rakietek, korzystajmy śmiało z tych rozwiązań, które sprawdzili już sportowcy na całym świecie. Atemi 2000 to jedno z nich - jeśli marzy ci się gra na wysokim poziomie, dostosuj sprzęt do swoich marzeń! Można ją znaleźć tutaj https://www.fulsport.pl/product-pol-2361-Atemi-2000-Rakietka-do-tenisa-stolowego-raczka-wklesla.html