Raj w Europie

Rajem zwykle określa się miejsce wiecznej szczęśliwości, niestety często będące również odległe lub wręcz niedostępne. Nic bardziej mylnego! Biura podróży wychodzą naprzeciw takim marzeniom i oferują wycieczki na Skiathos, na Maderę, czy na Sycylię. Każda z tych wysp na swój sposób pozwala zasmakować raju całkiem blisko, bo w Europie.

Madera, Portugalia

Nie bez powodu nazywana „Krainą Wiecznej Wiosny”, ta wyspa na Oceanie Atlantyckim przez cały rok zachwyca tarasami pokrytymi gęstą roślinnością. Oprócz słynnych maderskich lasów wawrzynowych znajdziemy również ogromne ilości drzew o gałęziach ciężkich od owoców, które po zebraniu można kupić na targach w każdym miasteczku. W przeciwieństwie do innych popularnych wysp, gdzie dniami i nocami rozbrzmiewa głośna muzyka klubowa, Madera jest oazą spokoju i wymarzonym celem dla miłośników wędrówek. Brak tradycyjnych, piaszczystych plaż sprawia, że ten zielony raj jest omijany przez największe tłumy turystów.

Sycylia, Włochy

Ta największa wyspa Morza Śródziemnego może się pochwalić ponad 300 słonecznymi dniami każdego roku i nawet w okresie jesienno-zimowym temperatury zwykle utrzymują się powyżej 20 stopni. Ale urok Sycylii nie kończy się tylko na jej wspaniałym klimacie. Aż 5 obiektów zostało wpisanych na listę UNESCO, z czego sama Dolina Świątyń zachwyca 10 świątyniami sięgającymi czasów starożytnych, które niejednego turystę zachwycą bardziej niż Akropol w Atenach. Inną równie fascynującą atrakcją są Syrakuzy, gdzie można obejrzeć zapierający dech w piersiach grecki amfiteatr oraz dawne kamieniołomy, po których teraz zostały tylko jaskinie. Najbardziej znana nazywa się „Ucho Dionizjusza” i charakteryzuje się niezwykłą akustyką.

Skiathos, Grecja

Już nawet międzynarodowe gwiazdy muzyki i kina doceniły uroki tej maleńkiej wyspy. Niepozorna, bo licząca zaledwie zawrotne 48km2, kojarzy się przede wszystkim z budynkami malowanymi na biało-niebieskie oraz dużą ilością plaż - jest ich ponad 60 na tak niewielkiej przestrzeni! To one zachęcają do wykupienia wycieczki na Skiathos, idealnych dla plażowiczów poszukujących odprężenia na złocistych piaskach, przy krystalicznie błękitnych wodach, a to wszystko w otoczeniu zalesionych wzgórz. Dla tych, którym marzy się wypoczynek w spokojniejszym zakątku, istnieją poukrywane na wyspie zatoczki dostępne tylko za pomocą wodnych taksówek. Wycieczki na Skiathos oferują również rozrywki na entuzjastów sportów wodnych.