Przyczyny popularności męskiego stylu sportowego
bluzy męskie z kapturemSwobodny styl ubierania, który wykorzystuje elementy jeszcze niedawno charakterystyczne dla stroju sportowego, zyskuje coraz większą popularność. Jeszcze niedawno byłoby to nie do zaakceptowania, dziś jednak nikogo nie dziwi. Ubiór taki jak bluzy męskie z kapturem, czy joggery dobrze łączy praktyczne właściwości z ciekawą stylistyką, dlatego zdobywa kolejnych zwolenników.

Wygoda na pierwszym miejscu

Garderoba wywodząca się z stylu sportowego zachowała najważniejszą cechę swojego pierwowzoru, czyli swobodę ruchów. Taki ubiór jak bluzy męskie z kapturem oferuje zupełnie inny komfort niż sztywne koszule i pozwala na wykonywanie najróżniejszych czynności. Dużo osób ceni sobie praktyczny krój, który pozwala na błyskawiczne ubranie bluzy. Sprawiło to, że sięgnęło po nie wielu mężczyzn pracujących fizycznie, lecz nie jest to jedyna grupa odbiorców. Ogromną popularnością cieszą się także w biurach, gdzie nie obowiązuje sztywny dresscode i taki ubiór jest akceptowalny. Dużo osób ceni sobie kaptur, który w niesprzyjających okolicznościach bywa skuteczną ochroną przed wiatrem czy deszczem. W połączeniu z kurtką ze stójką, bluzy męskie z kapturem tworzą ciekawą i bardzo praktyczną kompozycję.

Kiedy warto sięgnąć po coś innego

Mimo popularności, jaką cieszą się bluzy męskie z kapturem i coraz większej akceptacji na swobodny ubiór w wielu okolicznościach, to nadal są sytuacje, w których stanowczo lepiej sprawdzi się inna garderoba. Wiele osób stara się walczyć z panującymi konwenansami, lecz w pewnych okolicznościach bardzo swobodna stylizacja może zostać potraktowana jako lekceważenie i brak szacunku. Kandydat ubiegający się o reprezentacyjne stanowisko w poważnej firmie, który na rozmowę zjawi się w bluzie męskiej z kapturem nie spotka się z życzliwą reakcją. Nie jest to również właściwy ubiór na spotkanie biznesowe z naszymi kontrahentami. O pozostawieniu tego elementu garderoby i wyboru czegoś bardziej formalnego powinni pamiętać także studenci, którzy podchodzą do egzaminu. Wielu wykładowców nadal przykłada dużą uwagę do ubioru i taka stylizacja może wpłynąć na negatywną ocenę zaliczenia.

Przykładowe kompozycje

Jednym z powodów ogromnej popularności bluz z kapturem jest to, że doskonale łączą się z wieloma rodzajami spodni. Stanowią dobrą kompozycję zarówno z klasycznymi jeansami, jak i nowoczesnymi joggerami. Rozpinane bluzy pozwalają na wyeksponowanie ciekawych koszulek, których obecnie mnóstwo jest na rynku.